امضای تفاهم نامه همکاری طرح ملی بسیج همگام با کشاورز بین بسیج و جهاد کشاورزی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – تفاهم نامه همکاری ایجاد شبکه اجرایی طرح ملی بسیج همگام با کشاورز توسط رییس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی روز سه شنبه به امضا رسید.

به گزارش مجله اینترنتی کشاورز جوان به نقل از ایرنا، این تفاهم نامه در راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، جهت بهره گیری از تمام ظرفیت های موجود کشور و افزایش تولید و خدمات دانش بنیان، افزایش بهره وری، افزایش شاخص های آموزشی و مهارت و تامین امنیت غذایی مورد تاکید قرار دارد.

بدین منظور سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی با همکاری بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی به منظور نشر سریع دانش فنی و تخصصی میان کشاورزان تحت پوشش این پایگاه ها، مبادرت به فعال سازی کارگروههای کشاورزی و علمی در پایگاه های بسیج روستایی کرده است.

هدف از امضای این تفاهم نامه افزایش بهره وری تولید محصولات کشاورزی در مناطق تحت پوشش پایگاه های بسیج روستایی است.

فاصله قابل توجه بین متوسط عملکرد محصولات کشاورزی در کشور و تولیدات کشاورزان خبره موید ظرفیت بسیار وسیعی است که تحقق تامین امنیت غذایی را در راستای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی آشکار می سازد.

در این راستا سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی زمینه سازی جهت بهره گیری از ظرفیت عناصر شبکه ترویج(شامل مراکز خدمات، تعاونی های تولید، شرکت های فنی مشاوره ای، کشاورزان خبره، مددکاران ترویجی و تسهیلگران زن روستایی) به منظور فعال سازی پایگاه ها در حوزه نشر دانش فنی و تخصصی کشاورزی، تولیدی یا کمک به تدوین محتوای فنی و تخصصی، کمک به تدوین تقویم های کشت و نظارت بر حسن اجرای این تقویم ها، کمک به ایجاد شبکه مشورتی روستایی، کمک به چاپ و تکثیر دستورالعمل های فنی مورد نیاز و تدوین و ارایه الگوی مناسب نشر دانش فنی و تخصصی بین تولید کنندگان را متعهد شد.

همچنین در این تفاهم نامه همکاری سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی نیز ایجاد کتابخانه های تخصصی کشاورزی در محل پایگاه های بسیج روستایی، سفارش تدوین دستورالعمل های پیشنهادی به سازمان تحقیقات، ایجاد شبکه اینترنتی شباب روستا در پایگاه هایی که از زیرساخت های لازم برخوردارند و ایجاد شبکه مشورتی روستا را متعهد شد.

این تفاهم نامه همکاری طی مدت سه سال اجرا می شود و در صورت توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *