ترویج دستاوردهای بخش کشاورزی توسط ۹ هزار پایگاه بسیج روستایی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی گفت: طبق تفاهم نامه همکاری طرح ملی بسیج همگام با کشاورز، ترویج دستاوردهای تحقیقاتی و پژوهشی بخش کشاورزی توسط ۹ هزار پایگاه بسیج روستایی و کشاورزی انجام می شود.

به گزارش مجله اینترنتی کشاورز جوان به نقل از ایرنا، محمدرضا جهانسوز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری طرح ملی بسیج همگام با کشاورز افزود: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تکلیف جدی از سوی رهبر معظم انقلاب و دولت بر دوش ما گذاشته شده است، بنابراین با تدابیر وزارت جهاد کشاورزی و همکاری سازمان تحقیاقت به دنبال اجرای برنامه های این بخش هستیم.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی به تازگی در سازمان بسیج مستضعفان تشکیل شده است، در نظر داریم از تمام توان سازمان بسیج همچون اساتید، فارغ التحصیلان و دانشجویان و مهندسان بخش کشاورزی که عضو این سازمان هستند، برای تحقق اقتصاد مقاومتی بهره مند شویم.

جهانسوز اظهار داشت: این سازمان وظیفه ویژه ای دارد تا حضور این افراد در ارتباط با ایجاد امنیت غذایی، اجرای سیاست های مقام معظم رهبری را تحقق دهد براین اساس ما به دنبال طرح بسیح همگام با کشاورز هستیم.

وی ادامه داد: در این طرح تمامی تشکل ها و ساختارهای وزارت جهاد کشاورزی در قالب هشت هزار واحد همچون تعاونی های روستایی، تولیدی، مراکز خدمات و تمامی توان ۹ هزار پایگاه بسیج روستایی بهره مند خواهیم شد.

جهانسوز گفت: در نظر داریم کار گروه علمی کردن کشاورزی در این پایگاه ها تشکیل شود که با حمایت وزارت جهاد کشاورزی این امر اجرایی خواهد شد و اعضای این کار گروه ها متشکل از کشاورزان برتر، محققان ملی، پژوهشگران مربوط به این طرح است.

وی درباره میزان اعتبار تخصیص یافته به این بخش گفت: نمی توانم رقم مورد نیاز این بخش را اعلام کنم اما هم اکنون در سازمان بسیج به دنبال تصویب بودجه هستیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *