با پایان تعطیلات نوروزی گل ارزان شد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – رییس اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه استان تهران از کاهش ۵۰ درصدی قیمت گل و گیاه پس از تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت: این کاهش قیمت تا ۱۵ روز آینده ادامه دارد.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از ایسنا، غلامحسین سلطان‌محمدی علت کاهش قیمت گل و گیاه را کاهش تقاضا در بازار عنوان و اظهار کرد: این کاهش قیمت تا میلاد حضرت فاطمه (س) که مصادف با روز مادر و افزایش تقاضا برای خرید گل است، ادامه دارد.

وی با بیان اینکه بازار گل و گیاه امسال در تعطیلات نوروزی نسبت به چند سال گذشته چندان متفاوت نبوده است، گفت: به علت کاهش توان مالی مردم، استقبال از خرید گل در تعطیلات عید چندان بالا نبوده است.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه استان تهران گل سمبل را یکی از پرطرف‌دارترین گل‌ها در ایام نوروز عنوان و اظهار کرد: امسال نسبت سال‌های گذشته در عرضه این نوع گل با مشکلاتی مواجه بودیم چراکه گل سمبل از کشورهای دیگر وارد می‌شود به همین دلیل قیمت آن تقریبا بالاست.

سلطان‌محمدی قیمت گل سمبل را در بازار شش تا ۱۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: معمولا قیمت گل‌ها در مغازه ۱۰ تا ۱۲ درصد بالاتر از قیمت بازار عرضه می‌شود و به دلیل گرانی، امسال استقبال چندانی از گل‌ها به ویژه گل سمبل نشد.

وی با بیان اینکه گل سینره بیشترین متقاضی را در روزهای عید داشته است، افزود: این گونه به دلیل ارزانی و داشتن حرف سین در روزهای عید میهمان سفره‌های مردم بوده است.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه استان تهران خاطرنشان کرد: قیمت این نوع گل در بازار در روزهای عید بین دو تا ۱۰ هزار تومان بوده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.