خرید ۱۰ هزار تن گندم و پرداخت ۱۰۵ میلیارد ریال به کشاورزان

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – سخنگوی خرید تضمینی بانک سپه از خرید ۱۰ هزار تن گندم به ارزش ۱۰۵ میلیارد ریال تا ۲۸ فروردین از کشاورزان خبر داد و گفت:‌ این مبالغ به صورت آنی به حساب کشاورزان واریز شده است.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از فارس، محسن دارایی با اشاره به جدیدترین آمار خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان ایرانی اظهار داشت‌: تا روز گذشته ۲۸ فروردین ۹۳، حدود ۱۰ هزار تن گندم به ارزش ۱۰۵ میلیارد ریال از کشاورزان خریداری شده که این مبلغ به شکل آنی به حساب کشاورزان واریز شده است.

وی ادامه داد: کار خرید تضمینی گندم در مجموع از ۳ استان خوزستان، فارس و بوشهر آغاز شده است.

سخنگوی خرید تضمینی گندم بانک سپه با اشاره به اینکه قطعا میزان خرید‌ها بیش از سال گذشته خواهد بود، گفت: با توجه به افزایش قیمت و رغبت کشاورزان، امکان خرید بیشتر گندم وجود دارد.

دارایی تاکید کرد: هر کیلوگرم گندم معمولی ۱۰۵۰ تومان و گندم دوروم ۱۰۸۰ تومان خریداری می‌شود.

دارائی در پاسخ به این سؤال که آیا امکان عرضه گندم توسط کشاورزان در بورس کالا و خرید آن توسط دولت وجود دارد، گفت: قطعا عرضه گندم در بورس اقدام بهتر و ارزنده‌ای است، اما باید در این باره فرهنگ‌سازی شود.

دارایی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی و کشاورزان اغلب به صورت سنتی عمل می‌کنند، گفت:‌ عمده دغدغه کشاورزان خرید محصول به قیمت بالاتر است و با توجه به اعلام آن توسط دولت پیش از کشت، رغبت بیشتری در این باره به وجود آمده است.‌

وی افزود: عرضه محصولات از طریق بورس کالا نیازمند بسترسازی و زمان است که وزارت جهاد کشاورزی باید همکاری‌های لازم را داشته باشد و در این صورت مجموعه بانکی هم تعاملات لازم را خواهد داشت.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *