توسعه کشاورزی در گرو تغییر الگوی کشت

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: توسعه در بخش کشاورزی در گرو تغییر الگوی کشت است.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از ایسنا، محمد جوادی در مراسم تودیع سید علی مختاری و معارفه اسمعیل کریم‌زاده به عنوان رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: پارسال یکی از حماسی‌ترین سال‌ها پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بود و شاهد موفقیت‌های چشمگیری در عرصه کشاورزی در این سال بودیم.

جوادی افزود : یکی از چالش‌های مهم جهاد کشاورزی که بخش مهمی از برنامه‌های آینده این سازمان به شمار می‌آید احیای دریاچه ارومیه است که در آینده نزدیک و با سیاست‌های تخصصی دولت این بحران باید به درستی حل شود.

وی تصریح کرد: با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید و با تصمیم‌گیری‌های صحیح دولت و نظام، انقلاب به سمت تنش‌زدایی و آرامش، روابط داخلی و خارجی به سمت واقع‌گرایی و تنش زدایی پیش رفته است.

معاون توسعه و مدیریت ومنابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به پتانسیل های بخش کشاورزی آذربایجان غربی اضافه کرد: آذربایجان غربی رتبه نخست را در تولید سیب، چغندر قند و عسل، رتبه دوم در تولید علوفه و پرورش گوسفند و رتبه سوم در تولید گوشت قرمز را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه توسعه در هر بخش به‌ ویژه در بخش کشاورزی در گرو تغییر الگوی کشت است، ادامه داد: طرح بهینه‌سازی الگوی کشت و اصلاح آبیاری تحت فشار در جنوب استان و راه‌اندازی آبیاری قطره‌ای در شمال آذربایجان غربی، بهینه‌سازی سیستم آبیاری در مزارع و گلخانه‌ها و تجهیز مزارع به واحد‌های مکانیزه کمک بسیاری به بهبود کیفیت محصولات کشاورزی و باغی در آذربایجان غربی کرده است.

جوادی ابراز امیدواری کرد امسال که با نام فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده با مدیریت جهادی تحولی شگرف در حوزه کشاورزی استان صورت گیرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *