خانه / اخبار / اخبار كشاورزی / معاون وزیر جهاد کشاورزی: چای ایرانی بهتر از چای خارجی است
اخبار کشاورزی

معاون وزیر جهاد کشاورزی: چای ایرانی بهتر از چای خارجی است

کشاورز جوان – معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: چای ایرانی به مراتب بهتر از چای خارجی است.

به گزارش مجله اینترنتی کشاورز جوان به نقل از روابط عمومی سازمان چای کشور، مهندس خلیل آقایی معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: دولت با پرداخت به موقع بهای برگ سبز چای نمی گذارد خستگی به تن چایکاران بماند.

وی افزود: با سیاستی که مجلس در پیش گرفته است، دولت طرف حساب کشاورز چایکار خواهد بود و درصدی از بهای برگ سبز را موکول به پرداخت سهم کارخانه دار نخواهد کرد.

وی ادامه داد: دولت مصمم است در حداقل زمان ممکن بهای برگ سبز چایکاران را در سالجاری بپردازد و انتظار داریم روزی برسد تا عرق جبین چایکار خشک نشده، بهای برگ سبز چایش پرداخت شود.

وی یادآور شد: با انگیزه مناسبی که در کشاورزان چایکار ایجاد شده و حمایتی که دولت از کشت این محصول کرده است، کشاورزان با روحیه امید و نشاط مشغول جمع آوری و برداشت محصول خود هستند.

آقایی با اشاره به اینکه محصول تولیدی باید با کیفیت باشد، تصریح کرد: کشاورزان باید برای اصلاح باغ‌های خود از جمله هرس کمربر، کف بر، خدمات زیربنایی و استفاده از کود مناسب در سطح مزارع چای خود همت گمارند.

وی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی به دنبال تصویب قانون انتزاع توسط مجلس در سال ۹۳ موفق به ایجاد معاونت بازرگانی چای شده است، افزود: دولت در بحث کاشت، داشت و برداشت این محصول در معاونت بازرگانی جهاد کشاورزی وظیفه دارد محصولی با کیفیت تولید کند، کاری که در این سه دهه انقلاب سابقه نداشته است.

وی با اشاره به وجود ۱۸۰ کارخانه چایساز در استانهای گیلان و مازندران اضافه کرد: بر این اساس اکنون فضایی برای صدور چای به بازارهای جهانی به ویژه در بازارهای داخلی خواهیم داشت.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه چای ایرانی به مراتب بهتر از چای خارجی است، تاکید کرد: ما می توانیم با فرهنگ سازی درست برای تولید سالانه ۲۰ هزار تن چای خشک داخلی، برنامه مناسبی تری داشته باشیم.

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

توسعه کشاورزی شهری با محور گلخانه های کوچک

کشاورز جوان – معاون وزیرجهاد کشاورزی درامور باغبانی با اشاره به اهمیت صرفه جویی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code