خانه / اخبار / دام، طیور، آبزیان / واردات گوسفند زنده از استرالیا به‌زودی آغاز می‌شود
اخبار کشاورزی

واردات گوسفند زنده از استرالیا به‌زودی آغاز می‌شود

کشاورز جوان – وزیر کشاورزی استرالیا از توافق کشورش با ایران در زمینه پروتکل های سلامت دام خبر داد و گفت صادرات دام زنده استرالیا به ایران به زودی آغاز می‌شود.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از خبرگزاری تسنیم از پایگاه خبری رادیو استرالیا، بارنابی جویس، وزیر کشاورزی استرالیا گفت ایران و استرالیا به توافقی در زمینه پروتکل های سلامت دام دست یافته اند و صادرات دام زنده این کشور به ایران به زودی آغاز خواهد شد.
وی افزود: این توافق، یک گام مهم در گشوده شدن یک بازار عظیم جدید برای گوسفند زنده استرالیا است.
بر این اساس صادرکنندگان استرالیایی اکنون می توانند به دنبال مراکز تغذیه دام و کشتارگاه در ایران باشند.
وزیر کشاورزی استرالیا در ادامه گفت: «ایران بازاری است که می توان سالانه ۱٫۳ میلیون رأس گوسفند به آن صادر کرد و به هر کسی که در مزرعه زندگی می کند این امکان را می دهد که بتواند گوسفند و دام صادر کند .»
وی افزود: «در جنوب غرب استرالیا، در کمربند اقتصادی گندم-گوسفند، مردم برای افزایش درآمد خود نیاز به صدور گوسفند زنده دارند…من خیلی خوشحالم که دولت ما و وزارتخانه متبوع من  توانسته است تجارت گوسفند و دام زنده را توسعه دهد.»
وزیر کشاورزی استرالیا گفت: توافق با ایران خبری خوب برای پرورش دهندگان گوسفند در غرب استرالیاست، به خصوص آنهایی که به دلیل توقف صادرات گوسفند به عربستان لطمه دیده بودند. عربستان به تلافی رژیم رفاهی سختگیرانه جدید استرالیا، واردات گوسفند از این کشور را متوقف کرده است.
وی در ادامه افزود: «صادرکنندگان باید از رژیم جدید پیروی کنند و کسانی که به ایران دام صادر می کنند نیز این مسئله را رعایت خواهند کرد…ما منافع زیادی در ایران داشته ایم.»

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

حضور دام در مرتع عاملی موثر در بهبود کیفیت خاک و پوشش گیاهی

برای داشتن مرتعی غنی و قوی، حضور مستقیم دام، ریخته شدن کود آن ضروری است، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code