گواهی سلامت محصولات کشاورزی “من درآوردی” است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – مدیر عامل شرکت پیشگامان توسعه کشاورزی با “من درآوردی” توصیف کردن “گواهی سلامت” گفت: اگر بر اساس استانداردهای تأیید شده موجود، محصولی تولید شود حتما مشتری و بازار مناسب خودش را پیدا خواهد کرد.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از ایسنا، بابک غضنفری در جلسه کمیته بازرگانی ستاد محصولات سالم کشاورزی با اشاره به اینکه تنوع محصول کشاورزی خرده ‎مالکی در همه جای کشور وجود دارد، اظهار کرد: مشکل این است که انتظارات یک‎جانبه و مشخص‎نشده‎ای از دولت داریم و این در حالی است که سیستم تولید محصولات گواهی‎ شده داوطلبانه است و اصلا نمی‎تواند ارتباطی با دولت داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر کسی به تولید محصول سالم باور داشته باشد طبیعتا می‎تواند از پس مشکلات موجود بربیاید و آن‎ها را پشت سر بگذارد.

غضنفری با تأکید بر اینکه انتظاری که این ستاد از تولیدکنندگان و فعالان این عرصه دارد انتظار به جایی نیست، افزود: مادامی که مشخص نکنیم محصولی که تولید می‎کنیم تحت چه نظام و ساختاری تولید شده نمی‎توانیم انتظار بروز نتایج دلخواه را داشته باشیم.

وی با انتقاد از عدم صدور به موقع گواهی‎ها و استانداردها تصریح کرد: فرآیند صدور این گواهی‎ها طولانی است و در بسیاری از این مواقع زمانی به دست تولیدکننده می‎رسد که ناگزیر محصول باغی‎اش را به فروش رسانده است.

http://media.isna.ir/content/22-315.jpg/2

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *