وزیر جهاد کشاورزی: لزوم نگاه اقتصادی و تجاری در واحدهای تولید گوشت طیور

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – وزیر جهاد کشاورزی در نشست شورای سیاستگذاری زیر بخش دام و طیور و در بررسی برنامه راهبردی تولید گوشت طیور کشور اعلام کرد: سیاستگذاری در برنامه راهبردی تولید گوشت طیور باید به گونه‌ای انجام شود که سرمایه گذاری و راه‌اندازی واحدهای تولیدی گوشت طیور با نگاه یک فعالیت اقتصادی و تجاری صورت پذیرد.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از ایسنا، حجتی سپس با بیان این که موضوع اعمال مدیریت مطلوب، رقابت، بازار و سود واحد، توجه به شرایط و علایق مصرف کننده، بازارهای صادراتی در گرو مدنظر قرار دادن این سیاست در برنامه ریزیها است، خاطرنشان کرد: در صورت بی توجهی به این سیاستها، واحدها در تولید اقتصادی دچار مشکل می شوند.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه به «مدیریت تولید» در برنامه ریزیها، اظهار کرد: مدیریت تولید در محصولات کشاورزی از جمله تولید گوشت طیور در تمام دنیا و بویژه کشورهای توسعه یافته جزو سیاست های اساسی کشاورزی به حساب می آید، به طوری که در برخی از این کشورها، گاهی سیاست افزایش و بعضی وقتها سیاست عدم تولید اعمال می شود و در عوض هزینه های آن نیز به نوعی جبران می شود.

حجتی سپس با تاکید بر ضرورت یکپارچگی و زنجیره ای کردن تولیدات کشاورزی به عنوان یک گرایش عمومی، مدیران این وزارت را به مطالعه و بررسی بیشتر در این زمینه ملزم کرد.

وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود در نشست بررسی برنامه راهبردی تولید گوشت طیور کشور، بر لزوم ساماندهی واحدهای تولیدی موجود و بررسی و ارزیابی واحدهای تولیدی از جنبه های عملکرد، سوددهی، بهره وری و… تاکید کرد.

حجتی با اشاره به «فرصت» وجود بازار مصرف در کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس، توجه تولیدکنندگان به موضوع صادرات از منظر بازار و تجارت در برنامه راهبردی را ضروری عنوان و خاطرنشان کرد: دولت پشتیبانی و حمایت لازم در این زمینه به عمل خواهد آورد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *