خانه / اخبار / دام، طیور، آبزیان / وزیر جهاد کشاورزی: لزوم نگاه اقتصادی و تجاری در واحدهای تولید گوشت طیور
اخبار کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی: لزوم نگاه اقتصادی و تجاری در واحدهای تولید گوشت طیور

کشاورز جوان – وزیر جهاد کشاورزی در نشست شورای سیاستگذاری زیر بخش دام و طیور و در بررسی برنامه راهبردی تولید گوشت طیور کشور اعلام کرد: سیاستگذاری در برنامه راهبردی تولید گوشت طیور باید به گونه‌ای انجام شود که سرمایه گذاری و راه‌اندازی واحدهای تولیدی گوشت طیور با نگاه یک فعالیت اقتصادی و تجاری صورت پذیرد.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از ایسنا، حجتی سپس با بیان این که موضوع اعمال مدیریت مطلوب، رقابت، بازار و سود واحد، توجه به شرایط و علایق مصرف کننده، بازارهای صادراتی در گرو مدنظر قرار دادن این سیاست در برنامه ریزیها است، خاطرنشان کرد: در صورت بی توجهی به این سیاستها، واحدها در تولید اقتصادی دچار مشکل می شوند.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه به «مدیریت تولید» در برنامه ریزیها، اظهار کرد: مدیریت تولید در محصولات کشاورزی از جمله تولید گوشت طیور در تمام دنیا و بویژه کشورهای توسعه یافته جزو سیاست های اساسی کشاورزی به حساب می آید، به طوری که در برخی از این کشورها، گاهی سیاست افزایش و بعضی وقتها سیاست عدم تولید اعمال می شود و در عوض هزینه های آن نیز به نوعی جبران می شود.

حجتی سپس با تاکید بر ضرورت یکپارچگی و زنجیره ای کردن تولیدات کشاورزی به عنوان یک گرایش عمومی، مدیران این وزارت را به مطالعه و بررسی بیشتر در این زمینه ملزم کرد.

وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود در نشست بررسی برنامه راهبردی تولید گوشت طیور کشور، بر لزوم ساماندهی واحدهای تولیدی موجود و بررسی و ارزیابی واحدهای تولیدی از جنبه های عملکرد، سوددهی، بهره وری و… تاکید کرد.

حجتی با اشاره به «فرصت» وجود بازار مصرف در کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس، توجه تولیدکنندگان به موضوع صادرات از منظر بازار و تجارت در برنامه راهبردی را ضروری عنوان و خاطرنشان کرد: دولت پشتیبانی و حمایت لازم در این زمینه به عمل خواهد آورد.

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

حضور دام در مرتع عاملی موثر در بهبود کیفیت خاک و پوشش گیاهی

برای داشتن مرتعی غنی و قوی، حضور مستقیم دام، ریخته شدن کود آن ضروری است، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code