دکتر لاریجانی: جهاد کشاورزی باید زمینه چرخش چرخه اقتصادی روستاها را فراهم کند

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جهاد کشاورزی باید زمینه چرخش چرخه اقتصادی روستاها را فراهم کند.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در آیین افتتاح واحد گلخانه‌ای هیدروپونیک در روستای جنداب سلفچگان با تاکید بر ضرورت فراهم ساختن امکانات کشاورزی برای تولیدکنندگان گفت: این امکانات باید در روستاها فراهم گردد؛ زیرا با توجه به رکود حاکم در شهرها نمی‌توان از ظرفیت‌های کشاورزی به خوبی بهره گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کشورهای جهان از ظرفیت‌های کشاورزی حمایت می‌شود افزود: امکانات لازم در روستاها و تجهیز زیرساخت‌های کافی همچون آب، برق و گاز می‌تواند در جذب جوانان به روستاها موثر باشد و زندگی در روستاها برای جوانان را با صرفه نمایند.

وی حمایت جهاد کشاورزی از ظرفیت‌های تولیدی را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: جهاد کشاورزی باید زمینه چرخش اقتصادی و توسعه کشاورزی در روستاها را فراهم سازد همان گونه که رهبر معظم انقلاب در این باره تاکید داشتند باید از کشاورزان و تولیدکنندگان حمایت شود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: راه اندازی پروژه گلخانه ای از ابتکارات و ایده های خوب در زمینه تولید است و نشان گر اهمیت ارزش و جایگاه نیروهای انسانی متخصص می باشد.

وی بهره گیری از استعدادهای متخصص در کشاورزی را یکی از ظرفیت های مهم برشمرد و عنوان کرد:اگر بتوان از چنین استعدادهایی به خوبی استفاده کرد در اشتغال‌زایی و تولید و ارزش افزوده موفق خواهیم بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مسئولان جهاد کشاورزی زمینه را برای حضور سرمایه گذاران و اجرای طرح های کشاورزی فراهم کنند و چنین طرح‌هایی را به جوانان معرفی نمایند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *