آخرین خبرها
اخبار کشاورزی

واردات محصولات کشاورزی سنخیتی با اقتصاد مقاومتی ندارد

کشاورز جوان – معاون وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: واردات محصولات کشاورزی سنخیتی با اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب ندارد.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از ایسنا، عباس کشاورز روز پنجشنبه در مراسم افتتاح گلخانه هیدروپونیک روستای جنداب بخش سلفچگان استان قم، افزود: متاسفانه در بخش کشاورزی به واردات وابسته هستیم که در شرایط فعلی قابل قبول نیست و سنخیتی با منویات رهبر معظم انقلاب در اقتصاد مقاومتی ندارد.

وی همچنین مهم ترین رویکرد وزارت جهاد کشاورزی ارتقای مقاومت اقتصادی، توجه به امنیت غذایی،بهبود وضعیت تجارت کشاورزی و مدیریت منابع آب عنوان کرد.

معاون وزیر کشاورزی در ادامه با تاکید بر مدیریت منابع آب گفت: در حال حاضر یکی از چالش های مهم در کشور کمبود آب است که در این راستا ساماندهی آب کشاورزی دارای اهمیت است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: در راستای مدیریت آب کشاورزی با رویکرد علمی و فناوری تلاش می کنیم البته مجلس شورای اسلامی نیز در جهت آبیاری تحت فشار گام‌هایی برداشته که بخش قابل توجهی از این مشکلات حل شده است.

مجتمع گلخانه ای هیدروپونیک رضوان استان قم در زمینی به وسعت ۱۵ هزار متر مربع و با سرمایه گذاری بالغ بر ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در سال ۹۳ به بهره برداری رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code