کاهش ۵ درصدی نرخ سود تسهیلات کشاورزی با دستور رئیس جمهور

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: بنا به دستور رئیس جمهور و با مساعدت بانک مرکزی و وزارت اقتصاد، نرخ سود تسهیلات بخش کشاورزی از امروز ۱۷ درصد شد.

به گزارش کشاورز جوان به نقل از تسنیم، عبدالمهدی بخشنده معاون امور برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: با پیگیری های ویژه وزیر جهاد کشاورزی به منظور کاهش نرخ تسهیلات بخش کشاورزی -که قبلاً ۲۲ درصد تعیین شده بود-و با دستور و پشتیبانی دکتر روحانی رئیس جمهوری و همراهی و مساعدت رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصادی و دارایی از امروز نرخ تسهیلات بخش کشاورزی شامل کلیه فعالیت های حوزه‌های زراعت، باغداری، دام و طیور، شیلات و آبزیان ، مکانیزاسیون ، عملیات زیر بنایی آب و خاک و سیستم‌های آبیاری تحت فشار معادل ۱۷ درصد تعیین و به بانک کشاورزی برای اجرا ابلاغ گردید.

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، بخشنده اظهار امیدواری کرد: با تلاش مجدانه مدیران و همکاران ما در بانک کشاورزی و سایر بانک های کشور و در آغاز فصل کشت پائیزه هر چه سریع تر پرونده‌های پرداخت تسهیلات که به خاطر تعیین نرخ قطعی تسهیلات معطل مانده بود از امروز با نرخ جدید سود اعلام شده به اجرا در  آید.

وی اعلام کرد: نرخ تضمینی خرید محصولات باغی در کمیسیون اقتصاد هیات دولت به تصویب رسیده است و امیدواریم تا هفته آینده این نرخ ها توسط دولت تنفیذ و ابلاغ گردد.

بخشنده همچنین در ارتباط با تعیین نرخ جدید خرید تضمینی محصولات زراعی مانند گندم، جو، ذرت ، دانه‌های روغنی سایر محصولات اعلام کرد: نرخ‌های پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی در اواخر ماه گذشته برای بررسی و تصویب به دولت پیشنهاد شده است که امیدواریم هیات دولت در اسرع وقت و قبل از شروع کشت‌های پائیزه نرخ‌های جدید را تصویب و ابلاغ نماید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.