۲۲ هزار کارشناس کشاورزی در کشور فعالیت دارند

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور از فعالیت ۲۲ هزار کارشناس کشاورزی در شهرها و روستاهای کشور خبر داد.

به گزارش مجله اینترنتی کشاورز جوان به نقل از ایرنا؟، ‘محسن موحدیان عطار’ در مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین، افزود: در این راستا ۶۷ هزار فرصت شغلی در کشور برای دانش آموختگان بخش کشاورزی ایجاد شده است.

وی اظهارکرد: فلسفه ایجاد سازمان نظام مهندسی کشاورزی بر اساس تقاضای بخش دولتی مبنی بر ایجاد و تشکیل آن بوده که این سازمان نقش انتقال ماموریت های کشاورزی و به عنوان نهاد تسهیلگر بین بخش دولتی و خصوصی می باشد.

موحدان عطار، تلاش برای ارتقای اخلاق حرفه ای و دانش بخش کشاورزی، حفظ و پایداری محیط زیست و منابع پایه تجدید شونده آب و خاک، دام و طیور، آبزیان، جنگل و مرتع به منظور دستیابی به توسعه پایدار، افزایش کمی و کیفی تولیدات و گسترش فن آوریهای بخش کشاورزی، حفظ و حمایت از حقوق صنفی مهندسین کشاورزی در برابر اشخاص حقیقی و حقوقی، نظارت بر حسن اجرای وظایف فنی و حرفه ای اعضای سازمان و ساماندهی امر اشتغال آنان بخشی از اهداف این مجموعه است.

وی با اشاره به اهداف و مشترکات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و جهاد کشاورزی، افزود: نظام مهندسی کشاورزی ساختاری خصوصی و نهادی اجتماعی است که از سازماندهی، روش، شیوه و استراتژی خود تبعیت می کند و در موقعیت حاکمیتی، مسوول تعریف تکلیف، ابلاغ و نظارت بر آن را بر عهده دارد.

موحدیان عطار گفت: امروز سیاست دولت بر کوچک سازی نظام دولتی است و سازمان نظام مهندسی کشاورزی در بخش کشاورزی بر این مبنا است و چنین هرمی را ایجاد کرده است.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با بیان اینکه گسترده ترین ماموریت در محیط کار در عرصه کشور در سازمان نظام مهندسی شکل گرفته است و افزود: در زمان حاضر دو هزارو ۸۰۰شرکت ثبت شده در کشور داریم که تعداد دو هزار و ۴۰۰ آن فعال است.

موحدیان عطار، استان قزوین را پیشرو از لحاظ منطقه ای، مسوولیت و همچنین نزدیکترین استان به بازار با ظرفیت بالا و بستر مناسب تولید ذکر کرد.

در پایان این مراسم از خدمات رییس سابق نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین قدردانی و ‘حمید نوری نیا’ به عنوان رییس جدید این سازمان معرفی شد.

در زمان حاضر سه هزارو ۸۰ نفر عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین هستند و ۱۳۸ شرکت فنی مهندسی زیر پوشش این سازمان است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.