خانه / اخبار / اخبار كشاورزی / ۲۲ هزار کارشناس کشاورزی در کشور فعالیت دارند
اخبار کشاورزی

۲۲ هزار کارشناس کشاورزی در کشور فعالیت دارند

کشاورز جوان – رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور از فعالیت ۲۲ هزار کارشناس کشاورزی در شهرها و روستاهای کشور خبر داد.

به گزارش مجله اینترنتی کشاورز جوان به نقل از ایرنا؟، ‘محسن موحدیان عطار’ در مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین، افزود: در این راستا ۶۷ هزار فرصت شغلی در کشور برای دانش آموختگان بخش کشاورزی ایجاد شده است.

وی اظهارکرد: فلسفه ایجاد سازمان نظام مهندسی کشاورزی بر اساس تقاضای بخش دولتی مبنی بر ایجاد و تشکیل آن بوده که این سازمان نقش انتقال ماموریت های کشاورزی و به عنوان نهاد تسهیلگر بین بخش دولتی و خصوصی می باشد.

موحدان عطار، تلاش برای ارتقای اخلاق حرفه ای و دانش بخش کشاورزی، حفظ و پایداری محیط زیست و منابع پایه تجدید شونده آب و خاک، دام و طیور، آبزیان، جنگل و مرتع به منظور دستیابی به توسعه پایدار، افزایش کمی و کیفی تولیدات و گسترش فن آوریهای بخش کشاورزی، حفظ و حمایت از حقوق صنفی مهندسین کشاورزی در برابر اشخاص حقیقی و حقوقی، نظارت بر حسن اجرای وظایف فنی و حرفه ای اعضای سازمان و ساماندهی امر اشتغال آنان بخشی از اهداف این مجموعه است.

وی با اشاره به اهداف و مشترکات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و جهاد کشاورزی، افزود: نظام مهندسی کشاورزی ساختاری خصوصی و نهادی اجتماعی است که از سازماندهی، روش، شیوه و استراتژی خود تبعیت می کند و در موقعیت حاکمیتی، مسوول تعریف تکلیف، ابلاغ و نظارت بر آن را بر عهده دارد.

موحدیان عطار گفت: امروز سیاست دولت بر کوچک سازی نظام دولتی است و سازمان نظام مهندسی کشاورزی در بخش کشاورزی بر این مبنا است و چنین هرمی را ایجاد کرده است.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با بیان اینکه گسترده ترین ماموریت در محیط کار در عرصه کشور در سازمان نظام مهندسی شکل گرفته است و افزود: در زمان حاضر دو هزارو ۸۰۰شرکت ثبت شده در کشور داریم که تعداد دو هزار و ۴۰۰ آن فعال است.

موحدیان عطار، استان قزوین را پیشرو از لحاظ منطقه ای، مسوولیت و همچنین نزدیکترین استان به بازار با ظرفیت بالا و بستر مناسب تولید ذکر کرد.

در پایان این مراسم از خدمات رییس سابق نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین قدردانی و ‘حمید نوری نیا’ به عنوان رییس جدید این سازمان معرفی شد.

در زمان حاضر سه هزارو ۸۰ نفر عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین هستند و ۱۳۸ شرکت فنی مهندسی زیر پوشش این سازمان است.

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

پیش نویس سند ملی علم و فناوری در حوزه کشاورزی تدوین شد

کشاورز جوان – رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهادکشاورزی از تدوین پیش نویس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code