مرغ‌ها هم بیمه تکمیلی می‌شوند

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – مدیر امور خدمات بیمه‌ای صندوق بیمه کشاورزی کشور گفت: بیمه تکمیلی طیور ابلاغ شده و مرغداران در صورت تمایل می توانند غیر از بیمه عادی نسبت به بیمه تکمیلی هم اقدام کنند.

 

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان شرقی، تیمور غفاری در جلسه بیمه محصولات کشاورزی دام و طیور سازمان جهاد کشاورزی استان اظهار کرد:‌ از خسارت سرمای ابتدای سال جاری در آذربایجان شرقی بیش از ۴۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال غرامت پرداخت شده است.

 

وی گفت: سرمایه گذاری و تولید در بخش کشاورزی به دلیل ماهیت خطرپذیری ناشی از بی ثباتی شرایط آب و هوایی نیازمند امنیت و تضمین در برابر ریسک های موجود است.

 

غفاری رضایتمندی بیشتر بیمه گذاران خسارت دیده و تسریع در بازدید از باغات و پرداخت به موقع غرامت ها را یکی از عوامل مهم توسعه بیمه دانست و گفت: استفاده از بیمه به منظور کم کردن ریسک در میان بهره برداران باید جایگاه خود را پیدا کند.

 

مدیر امور خدمات بیمه‌ای صندوق بیمه کشاورزی کشور بر نبود تناسب مبالغ پرداختی به خسارت دیدگان اشاره کرد و گفت: در بیمه محصولات باغی ۵۷ درصد و زراعی نیز ۳۷ درصد افزایش تعهدات داشته ایم.

 

وی با بیان اینکه در سال جاری شاهد پوشش ۷۰ درصدی بیمه محصولات کشاورزی در مورد گندم دیم و آبی بودیم، افزود: تغییراتی در تعهدات بیمه دامی و طیور بوده است، که غیر از تعهدات سال های گذشته افزایش تعهدات داشتیم که در صورت خسارت به بیمه گزاران پرداخت خواهد شد.

 

غفاری با بیان اینکه درکل زیر بخش دام، طیور و آبزیان دراکثر طرح ها از ۱۵ درصد تا ۳۷ درصد افزایش تعهدات در پرداخت داریم، ادامه داد: تعرفه های بیمه محصولات باغی و زراعی و دامی امسال به موقع به استان ها اعلام شد.

 

وی با بیان اینکه ضرایب خطر در محصولات باغی افزایش یافته است، افزود: در انگور سه نوع بیمه داریم و حق بیمه حداکثر ۲۵ درصد افزایش یافته است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.