۳۰۰ هزار فرصت شغلی در بخش کشاورزی ایجاد می‌شود

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهادکشاورزی گفت: طی دو سال آینده و با بهره‎برداری از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان ۳۰۰ هزار نفر فرصت شغلی در بخش کشاورزی اضافه می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه زنجان، محمدعلی جوادی در آیین تودیع و معارفه رییس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، اظهار کرد: توجه به امنیت غذایی با تکیه بر توانمندی‎های کشاورزی در اقتصاد مقاومتی بسیار مورد تاکید دولت تدبیر و امید قرار دارد تا از این طریق بتوان غذای جمعیت فعلی و آینده کشور را به خوبی تامین کنیم.

 

وی افزود: در این رویکرد توجه به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان که با ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه مصوب شده است که با بهره‌برداری از آن طی دو سال آینده ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در بخش کشاورزی ایجاد و ۱۰ درصد به ظرفیت تولید ملی اضافه خواهد شد.

 

جوادی تصریح کرد: انتظار می‎رود که مدیران وزارتخانه از مسئولان استانی دارند رعایت اخلاق و موازین اسلامی و همچنین مدارا و جوانمردی با زیردستان است که برای تحقق هرچه بهتر اهداف باید هماهنگی لازم با تشکل‎ها، اتحادیه‎ها و شرکت‎های نظام مهندسی مورد توجه قرار گیرد.

 

در ادامه محمدرضا نهاوندی‌پور، رییس سابق سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: زنجان پاک‎ترین استان کشور به لحاظ آفات گیاهی است.

 

وی اظهارکرد: استان زنجان با بالاترین میزان تولید بذر و بیش از ۱۰۰ درصد تعهد خود امکان صادرات بذر به ۱۴ استان هم‌جوار را دارد.

 

نهاوندی‌پور افزود: در سال ۱۳۷۵ با سه تن تولید شیلات تحت نظر آذربایجان شرقی فعالیت آبزی‌پروری خود را آغاز کردیم که در حال دو برابر آن استان تولید آبزی داریم و این پیش‎بینی برای سال آینده۴۵۰۰ تن بود که امسال ۱۰ هزار تن تولید آبزی در استان صورت گرفت.

 

این مسئول با بیان اینکه از استان‎های برتر کشور هستیم که ۱۰۰ درصد گوشت قرمز در کشتارهای صنعتی کشتار می‌شوند، گفت: پیشرفت‎های خوب کشاورزی استان با تکیه بر قابلیت شرکت‎های خدمات کشاورزی به خوبی محقق شده است که در حال حاضر ۶۰ شرکت در این حوزه فعالیت دارند.

 

به گزارش ایسنا، در این مراسم از تلاش‌های محمدرضا نهاوندی‌پور قدردانی به عمل آمد و حسین جعفری به سمت رییس جدید سازمان جهادکشاورزی استان زنجان منصوب شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *