خانه / اخبار / دام، طیور، آبزیان / افزایش ۱۲۰۰ تومانی قیمت مرغ در بازار
اخبار کشاورزی

افزایش ۱۲۰۰ تومانی قیمت مرغ در بازار

کشاورز جوان – رییس انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی کشور گفت: قیمت هر کیلوگرم مرغ نسبت به ماه قبل ۱۲۰۰ تومان افزایش یافته و اکنون میانگین قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در مغازه‌های سطح شهر بین ۵۵۰۰ تا ۶۲۰۰ تومان است.

محمد یوسفی با بیان این‌که از امروز قیمت گوشت مرغ در میادین میوه و تره‌بار افزایش می‌یابد، اظهار کرد: قاعدتا قیمت مرغ در غرفه‌ها و میادین میوه و تره بار باید گران تر از میدان بهمن باشد که آخرین قیمت در میادین حدود ۵۴۲۰ بود که از امروز به احتمال زیاد به ۵۸۰۰ تا ۵۹۰۰ تومان افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هر کیلوگرم مرغ زنده ۴۰۰۰ تا ۴۲۰۰ تومان فروخته می‌شود، اظهار کرد: هر کیلوگرم گوشت مرغ در میدان بهمن نیز به ۵۶۰۰ تا ۵۷۰۰ تومان افزایش یافته است.

یوسفی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام همچنان گوشت مرغ می‌خرد، درباره افزایش قیمت مرغ یادآور شد: با توجه به این‌که شرکت پشتیبانی امور دام توزیع مرغ‌های منجمد خود را کاهش داده و شروع به خرید مرغ از مرغداران کرد، قیمت مرغ زنده که به کمتر از ۳۰۰۰ تومان رسیده بود به ۴۲۰۰ تومان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه قیمت گوشت مرغ در مقایسه با ماه قبل ۱۲۰۰ تومان افزایش یافت، بیان کرد: در عین حال تولید در حال کاهش است چون واحد‌های مرغ مادر با زیان‌هایی که روبرویشان بود، تولید خود را کاهش دادند.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

خرید شیر خام زیر قیمت مصوب اوضاع دامداران را وخیم کرد

کشاورز جوان – مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران ایران گفت با وجود اینکه چند سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code