آخرین خبرها
گروه جهادی

حسین کیانی نیا: فرهنگ سازی کشاورزی نوین را از میان کودکان و نوجوانان روستایی آغاز می کنیم

کشاورز جوان – مسئول گروه جهادی مهاجران آسمانی و مدیر مسئول مجله اینترنتی کشاورز جوان گفت:  فرهنگ سازی کشاورزی نوین را از میان کودکان و نوجوانان روستایی آغاز می کنیم.

حسین کیانی نیا در گفتگوی اختصاصی با مجله کشاورز جوان افزود: تابستان سال ۹۳ شاهد ارائه الگوی نوین حرکتهای جهادی توسط گروه مهاجران آسمانی، تحت عنوان دهقانیاران جوان بودیم و ان شاء الله این طرح از این پس ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: از ۱۹ لغایت ۲۸ مرداد ۹۳ جهادگران گروه بالغ بر ۲۸۵ نفرساعت کلاس ترویجی، ۲۰۹ نفرساعت ترویج انفرادی،بازید از ۹۴ مزرعه کشاورزی، بازدید از ۷۶ واحد دامداری ،واکسیناسیون ۴۳۷۹ رأس دام سبک و سنگین، سمپاشی ۴۳۰۰ متر مربع از اماکن دامی و فعالیتهای فرهنگی، آموزشی و ورزشی را در روستاهای محروم شهرستان هریس استان آذربایجان شرقی اجرا کردند.

کیانی نیا وجه تمایز این دوره اردوهای جهادی را در تخصصی شدن همه جانبه آن عنوان کرد و افزود: این دوره اردو آنقدر تخصصی بود که همه کارها از جمله کار فرهنگی رنگ و بوی کشاورزی داشت.

مسئول گروه جهادی کشاورز جوان گفت: برای ایام تعطیلات نوروز ۱۳۹۴ نیز برنامه اردوی جهادی در مناطق محروم شهرستان ایذه برگزار می گردد و تخصصی تر شدن فعالیتها در دستور  کار است.

وی گفت: در این دوره هدف اصلی فرهنگ سازی کشاورزی نوین در میان کودکان و نوجوانان روستایی و ایجاد علاقه در آنان برای انتخاب رشته های تحصیلی مرتبط با کشاورزی است که این امر آثار خود را در بلند مدت نمایان می کند.

ایشان افزودند: علاوه بر فرهنگ سازی، فعالیتهای عملیاتی از قبیل نمایشگاه صنایع دستی و سوغات منطقه دهدز و مسابقه کتابخوانی مرتبط با کشاورزی و همچنین دوره های آموزشی و پرورشی زیادی برای مردم منطقه تدارک دیده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code