خانه / اخبار / اخبار كشاورزی / سرمایه گذاران برای مشارکت در حوزه گیاهان دارویی فراخوانده شدند
اخبار کشاورزی

سرمایه گذاران برای مشارکت در حوزه گیاهان دارویی فراخوانده شدند

کشاورز جوان – دفتر تجاری سازی فناوری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران فراخوانی برای مشارکت سرمایه گذاران و فعالان تجاری سازی در حوزه گیاهان دارویی منتشر کرد.

به گزارش ایرنا از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، سرپرست دفتر تجاری سازی فناوری این سازمان گفت: این فراخوان در راستای توسعه مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان، ایفای نقش شایسته در فراهم کردن زیرساخت های لازم تجاری سازی فناوری و اجرایی کردن فرایند تبدیل ایده به ثروت منتشر شده است.

دکتر سید احمد مظفری در مورد معرفی طرح های آماده برای واگذاری به منظور سرمایه گذاری در حوزه گیاهان دارویی اظهار کرد: علاقمندان می توانند در زمینه تولید دستگاه استخراج با حلال های فوق داغ، سیستم آزمایشگاهی چند منظوره با پرتوافکنی مایکروویو برای انجام واکنش های شیمیایی چند فازی، استخراج و اسانس گیری، طراحی و ساخت سیستم سرماسیاب برای تهیه پودر ادویه جات و گیاهان دارویی و تولید دستگاه استخراج با فاز جامد (SPE) سرمایه گذاری کنند.

وی پروژه های ساخت، نصب و راه اندازی واحد پایلوت استخراج مواد موثره گیاهی دارویی، تهیه عصاره استاندارد گیاه گل راعی در مقیاس نیمه صنعتی، تهیه عصاره غنی از ترکیبات ضدالتهاب پوستی از گیاه بابونه، تهیه ماده اولیه دارویی مینوکسیدیل برای درمان ریزش مو را از دیگر طرح های آماده واگذاری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی به سرمایه گذاران معرفی کرد.

مظفری ادامه داد: سازمان پژوهش های علمی و صنعتی همچنین برای واگذاری طرح های تولید آلاجیک اسید از پوست انار، استخراج عصاره غنی از آنتی اکسیدانت از تفاله انگور، تهیه مکمل غذایی با استفاده از عصاره خرما و پروتئین های سویا و استخراج و استانداردسازی عصاره گیاه اکلیل کوهی و رزماری غنی از آنتی اکسیدانت به سرمایه گذاران آمادگی دارد.

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

پیش نویس سند ملی علم و فناوری در حوزه کشاورزی تدوین شد

کشاورز جوان – رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهادکشاورزی از تدوین پیش نویس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code