آخرین خبرها

هیچ محدودیتی برای پرداخت این تسهیلات وجود ندارد.

نوشته اعطای وام ۱۵ درصدی مکانیزاسیون کشاورزان / متقاضیان به اداره امور فناوری‌های مکانیزه مراجعه کنند اولین بار در دهقان نیوز | اخبار کشاورزی. پدیدار شد.

اعطای وام ۱۵ درصدی مکانیزاسیون کشاورزان / متقاضیان به اداره امور فناوری‌های مکانیزه مراجعه کنند

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: تسهیلات با سود ۱۵ درصد و مهلت بازپرداخت ۵ ساله به افراد داده می‌شود و هیچ محدودیتی برای پرداخت این تسهیلات وجود ندارد.

به گزارش دهقان نیوز به نقل از ایلنا، کامبیز عباسی افزود: سالانه ۲۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه مکانیزاسیون کردن بخش کشاورزی نیاز داریم که امسال هم با تاکید وزیر جهاد کشاورزی این ۲۵۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافته و می‌توان گفت امروز با تکیه بر صنعت داخل، تمام گندم کشور با بذر کاشت داخلی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه محصولات مختلف و متفاوت از جمله گندم، کلزا، جو و غیره تا ۸۵ درصد مکانیزه شده‌اند گفت: البته در این میان با کمبود ماشین‌آلات مکانیزاسیون مواجه بودیم. برای مثال در بخش پنبه نیاز است که تجهیزات مکانیزه توسعه بیشتری داشته باشد اما در حوزه‌ای مانند ذرت بیش از ۹۵ درصد به فناوری مکانیزه دست پیدا کرده‌ایم.

وی درباره روند درخواست تسهیلات برای ماشین‌آلات مکانیزه در بخش کشاورزی اظهار داشت: ساز و کار بسیار ساده‌ای دارد. متقاضیان باید به اداره امور فناوری‌های مکانیزه مراجعه کنند و ماشین‌آلات استاندارد مورد نیاز خود را درخواست دهند. وقتی اهلیت افراد تشخیص داده شد، کشاورزان با آورده ۲۰ درصدی می‌توانند از تسهیلات خرید این ماشین‌آلات بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به جزئیات تسهیلات دریافت ماشین‌آلات مکانیزه گفت: این تسهیلات با سود ۱۵ درصد و مهلت بازپرداخت ۵ ساله به افراد داده می‌شود و هیچ محدودیتی برای پرداخت این تسهیلات وجود ندارد.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی درباره صف دو ساله انتظار برای دریافت این تسهیلات و ماشین‌آلات اظهار داشت: صف انتظار ارتباطی با بروکراسی‌های اداری ندارد بلکه به سقف تولید کارخانجات مرتبط است. از آنجایی که تقاضا افزایش یافته و تولید این ماشین‌آلات محدود است، صف انتظار ایجاد شده اما این انتظار در نهایت ۶ ماه است.

عباسی تاکید کرد: از حوزه صنعت تقاضا دارم به حوزه صنایع کشاورزی به عنوان صنعت امنیت غذایی کشور نگاه کنند و جهاد کشاورزی هم برای تسهیل روند واگذاری ماشین‌آلات عرضه‌کنندگان این تجهیزات را تکثیر کرده است.

نوشته اعطای وام ۱۵ درصدی مکانیزاسیون کشاورزان / متقاضیان به اداره امور فناوری‌های مکانیزه مراجعه کنند اولین بار در دهقان نیوز | اخبار کشاورزی. پدیدار شد.