بذر مناسب مهمترین مولفه بهره‌وری در حوزه کشاورزی است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: سیاست‌های دولت و اعلام به موقع قیمت تضمین‌شده خرید گندم، یک فصل پرکار برای کشاورزان و مجموعه جهاد کشاورزی را رقم زد.

به گزارش سرویس خبری مجله اینترنتی کشاورز جوان ؛  مظفری در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اراک، با بیان اینکه اول مهرماه هر سال تا مهر سالبعد در بخش کشاورزی فصل زراعی نامیده می‌شود، گفت: مهرماه به دلیلشروع فصل زراعیو کشت پاییزه از متراکم‌ترین ماه‌های سال است.

وی با اشاره به تغییر و تحولات دولت و شکل‌گیری دولت جدید و قائل بودن این دولت به طرح خودکفایی گندم، بیان داشت: در این راستا سازمان، وضعیت خاصی در بخش کشاورزی استان ایجاد کرده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی آگاهی و اطلاع رسانی، ارائه مشاوره فنی به کشاورزان به منظور کاشت و تامین بذر مناسب را از جمله اقدامات سازمان در راستای طرح خودکفایی گندم عنوان کرد و افزود: بذر مهم‌ترین مولفه در امر بهره‌وری است زیرا استفاده از بذر مناسب ۳۰ درصد به بازدهی محصول می‌افزاید.

مظفری آموزش را یکی از رویکردهای مهم سازمان جهاد کشاورزی استان عنوان کرد و گفت: ایجاد بستر مناسب به منظور آماده‌کردن زمین، آب، خاک، استفاده از ادوات مناسب جهت کاشت غلات و استفاده از بذر مناسب از دیگر رویکردهای سازمان در فصل زراعی سال جاری بود.

وی با اشاره به عرضه بذر یارانه‌ای به کشاورزان در فصل زراعی پاییزه، افزود: همچنین امکاناتی فراهم شد تا کشاورز بتواند بذر را بوجاری و ضد عفونی کند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: بوجاری و ضد عفونی کردن بذر در کاهش آفت‌ها، بازدهی محصول و عملکرد محصول در واحد سطح فوق‌العاده موثر است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *