برنامه ریزی دولت برای کاهش قیمت گوشت و مرغ در دهه اول محرم

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print
عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس، با اشاره به اینکه دولت می تواند با تدبیر و با ذخیره سازی از افزایش قیمت گوشت و مرغ جلوگیری کند،گفت: مقررشده ازسوی بانک مرکزی حدود ۲ میلیارد دلار درجهت ترخیص نهاده های دامی تأمین شود که این مهم باعث کاهش قیمت گوشت و مرغ در دهه اول ماه محرم می شود.

به گزارش سرویس خبری مجله اینترنتی کشاورز جوان ؛ محمد اسماعیل نیا درگفت و گو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، درپاسخ به این مطلب که با توجه به  نزدیک شدن به دهه اول ماه محرم که مصرف گوشت سفید و گوشت قرمز در این ماه بسیار بیش تر از سایرماه ها است به منظورجلوگیری از احتمال افزایش قیمت گوشت و مرغ که ناشی از کمبود آن در بازارمی باشد ، مسئولان دولتی چه تمهیداتی درنظرگرفته اند؟ گفت: باتوجه به اینکه دهه اول ماه محرم مصرف گوشت سفید و گوشت قرمز  به علت تعدد مراسم های عزادرای بسیارزیاد است به همین جهت دولت به منظور جلوگیری از افزایش شدیدتر قیمت این محصولات جز تدبیر و دخیره سازی  آن دراین مهم عملکرد دیگری نباید داشته باشد.

نماینده مردم کاشمر،بردسکین و خلیل آباد درمجلس شورای اسلامی،با تأکید براینکه درگذشته کمیسیون کشاورزی مجلس مسئوول کارگروه تفاهم نامه بین بخش خصوصی و دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت بوده است،تصریح کرد: تاکنون سه جلسه درخصوص حل مشکلات و معضلات تخصیص ارز موردنیاز درجهت ترخیص نها ده های دامی ازسوی کمیسیون کشاورزی مجلس برگزارشده است.

این نماینده مردم درمجلس نهم،اظهارداشت: جلسات بررسی مشکل ترخیص نهاده‌ها با حضور نمایندگان بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، نماینده اصناف و اتحادیه‌های تولیدی دام و طیور و وزارت جهاد کشاورزی در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس برگزار شد به طوری که دریکی از این جلسات نماینده وزارت جهاد کشاورزی حضور نداشت و به جای آن نماینده بانک کشاورزی حضور یافته بود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس، با اشاره به تصمیمات اخذ شده  درجلسات بررسی مشکل ترخیص نهاده‌های کشاورزی و دامی درکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت:مقررشده ازسوی بانک مرکزی حدود ۲ میلیارد دلار درجهت ترخیص نهاده های دامی تأمین شود به طوری که تأمین نهاده ها باعث کاهش قیمت آنها و کاهش قیمت محصولات پروتئینی از جمله گوشت سفید و گوشت قرمز در دهه اول ماه محرم می شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.