زمان استخدام ۱۰ هزار ناظر کشاورزی فرا رسید/ اشتغال دانش‌آموختگان به‌عنوان مدیران فنی در واحدهای تولیدی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

پس از سال‌ها انتظار، طی دو هفته گذشته استخدام ۱۰ هزار ناظر بخش کشاورزی به مرحله گزینش رسید.

مجله اینترنتی کشاورز جوان – معاون برنامه‌ریزی، اشتغال و توسعه تشکل‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی در گفتگو با خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) از ابلاغ استانی جذب دانش‌آموختگان ناظر بخش کشاورزی خبر داد و گفت: مطابق آنچه که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، مقرر بود که ۱۰ هزار ناظر دانش‌آموخته بخش کشاورزی جذب وزارت جهاد کشاورزی شوند.

همایون دارابی افزود: پس از بررسی‌های انجام‌شده و شناسایی افراد واجد شرایط، گزینش آنها در مرحله انجام است.

وی خاطرنشان کرد: ناظرانی که دارای ۳۰ ماه سابقه کار بودند، پس از قبولی در آزمون سراسری و سهمیه‌بندی استانی به مرحله استخدام وارد می‌شوند.

دارابی ادامه داد: طی دو هفته گذشته، واجدین شرایط ابلاغ استانی شدند که بدین ترتیب به مرور شاهد جوان‌سازی وزارت جهاد کشاورزی خواهیم بود.

وی تصریح کرد: ناظرانی که طی این مدت به فعالیت‌های عملی نیز پرداخته‌اند، به‌عنوان نیروهایی که دارای تجربه کافی هستند، در بدنه وزارت جهاد کشاورزی و با اولویت مراکز خدمات، مشغول به کار خواهند شد.

 

وجود ۱۱۰ هزار نفر مهندس کشاورزی جویای کار در کشور

معاون برنامه‌ریزی، اشتغال و توسعه تشکل‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی یادآور شد: این سازمان در صورتی که دولت واگذاری تصدی‌گری‌ها به بخش خصوصی را افزایش دهد، آمادگی دارد که دانش‌آموختگان باتجربه را به بخش کشاورزی وارد کند.

دارابی تأکید کرد: در حال حاضر حدود ۱۱۰ هزار نفر مهندس کشاورزی جویای کار وجود دارد که لازم است فضاهایی را برای اشتغال مؤثر و پایدار آنها مهیا کنیم.

وی با بیان اینکه شرکت‌های مشاوره‌ای و خدمات فنی در حال حاضر ایجاد شده که نقش مؤثری در اشتغال‌زایی این دانش‌آموختگان دارد، اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌ای از سوی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با بخش‌های مختلف بسته شده که در قالب شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی، کلینیک‌ها و شرکت‌ها، دانش‌آموختگان بتوانند به‌عنوان مدیران فنی مشغول به کار شوند.

دارابی درباره زمان ورود ناظران انتخاب‌شده برای استخدام توسط دولت گفت: در استان‌های مختلف، عملیات گزینش و استخدام در حال انجام است، اما نمی‌توان به‌طور قطعی گفت در چه زمانی کل ۱۰ هزار نفر جذب بخش خواهند شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.