خانه / اخبار / اخبار كشاورزی / سایه صنعتی سازی به کشاورزی روستایی
اخبار کشاورزی

سایه صنعتی سازی به کشاورزی روستایی

مجله اینترنتی کشاورز جوان – گسترش صنایع در سطح روستاها نه تنها مانع توسعه کشاورزی نمی شود بلکه این طرح با کاهش ضایعات بخش کشاورزی سبب توسعه صنایع تبدیلی می شود.
الیاس ظهوری کارشناس اقتصاد روستایی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: صنعتی سازی روستایی به سیاست دولت ها در انتقال صنایع به روستاها و نواحی روستایی اشاره دارد.

وی گفت: هدف از صنعتی سازی روستاها ایجاد صنایع کوچک با مقیاس کارآمد در نواحی روستایی است.
ظهوری با بیان اینکه این صنعتی سازی سبب اشتغال غیرزراعی در روستاها می شود ادامه داد: صنعتی سازی به اشتغال غیرزراعی و ایجاد درآمد در نواحی روستایی می کند و با بهره گیری بهتر از منابع محلی سبب تقویت نهادهای درون منطقه ای می شود.
این کارشناس تقویت زیرساخت ها را عامل اصلی توسعه صنعتی روستاها دانست و گفت: ایجاد مشاغل غیرزراعی و فعالیت های درآمد زا و رواج مراکز روستایی دست پایین کشاورزی در راستای صنعتی سازی از جمله اقدامات زیرساختی این طرح است.
وی اهداف صنعتی سازی روستاها را برشمرد و اضافه کرد: جلوگیری از مهاجرت های بی رویه روستایی، ایجاد اشتغال، افزایش درآمد مردم روستایی از اهداف مهم صنعتی سازی روستایی است که سرمایه گذاری دولت ها در این بخش سبب توسعه هم زمان اقتصادی و اجتماعی می شود.
ظهوری تصریح کرد: گسترش صنایع در سطح روستاها نه تنها مانع توسعه کشاورزی نمی شود بلکه این عمل با کاهش ضایعات بخش کشاورزی سبب توسعه صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی می شود.

وی در پایان گفت: صنعتی سازی روستایی درصورتی موفقی است که سبب حفظ بافت بومی روستا شود در غیر این صورت درد لارفوت سبب تحمیل خسارت به روستاها می شود.

همچنین ببینید

اخبار کشاورزی

توسعه و صیانت از جنگل ها نیازمند مشارکت همگانی است

کشاورز جوان – رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: با مشارکت همگانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code