آخرین خبرها
اخبار کشاورزی

ارائه تسهیلات ویژه خرید ماشین آلات و ادوات کشاورزی

مجله اینترنتی کشاورز جوان – رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور از خط اعتباری هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی برای ارائه تسهیلات خرید ماشین‌آلات و ادوات کشاروزی خبر داد که با همکاری بانک کشاورزی پرداخت می شود.

به نقل از روابط عمومی رادیو اقتصاد، کامبیز عباسی رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور در گفت وگو با رادیو اقتصاد گفت: وزارت جهاد کشاورزی رویکرد خوبی در این باره دارد و این تسهیلات در همه حوزه های زراعت، دام و طیور، آبزیان، باغبانی و با نرخ سود ۱۵ درصد برای خرید وسایل مکانیزه کشاورزی پرداخت می شود.

وی افزود: آورده کشاورزان هم ۲۰ درصد و دوره بازپرداخت آن برای ماشین آلات کشاورزی و ماشین های سبک پنج ساله و ماشین های سنگین هفت سال است.

عباسی اظهار کرد:هنگام مراجعه کشاورزان و سفارش محصول؛ ۷۰ درصد تسهیلات به حساب تولیدکننده و فروشنده ماشین آلات و ادوات مکانیزه واریز می شود.

وی با تاکید بر توانمندی داخلی در تولید ماشین آلات کشاورزی، افزود: ۹۵ درصد نیاز را در داخل تامین می کنیم و در حد خودکفایی هستیم.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور گفت: کشاورزی حفاظتی صرفه جویی حاصل از مصرف آب، برق، کاهش هزینه تولید، اصلاح باغ ها و استفاده از ماشین و کاهش سوخت را به دنبال دارد و باید با توسعه مکانیزاسیون به فکر تولید پایدار باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code