قاچاق دام زنده از پاکستان به ایران

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – منابع پاکستانی با اشاره به قاچاق دام زنده از این کشور به ایران اعلام کردند قاچاقچیان با سوء استفاده از مجوز انتقال دام بین ایالت های مختلف پاکستان،‌ اقدام به قاچاق دام به ایران می کنند.

به نقل از بیزینس ریکوردر، مقامات گمرکی پاکستان با مشکلات جدی ای در کنترل قاچاق دام به ایران با استفاده از شیوه های جدید مواجه شده اند. در این شیوه ها، از طریق گرفتن مجوز انتقال از ادارات محلی مناطق مختلف پاکستان، دام ها به آسانی به ایران منتقل می شوند.
مقامات گمرکی پاکستان این موضوع را با سروزیر ایالت بلوچستان پاکستان در میان گذاشته اند تا از طریق اقدامات سختگیرانه  اداری این مشکل حل شود. اداره گمرک بلوچستان از سروزیر این ایالت خواسته است تا به مقامات مربوطه دستور دهد صدور مجوز های انتقال کالاها از مرز را برای جلوگیری از سوء استفاده از این مجوزها متوقف کنند.
گزارش ها حاکی است، اداره گمرک منطقه گوادر شروع به مبارزه جدی با قاچاق چارپایان کرده است، اما برای بی تاثیر گذاشتن این تلاشها، برخی از قاچاقچیان روش هایی جدید را برای انتقال چارپایان از مرز به کار گرفته اند، و آن گرفتن مجوز از ادارات مناطق مختلف بلوچستان است.
این مجوزها برای انتقال دام در بین ایالت های مختلف پاکستان صادر می شوند، اما به گفته منابع مطلع، از این مجوزها سوء استفاده می شود و با استفاده از آنها چارپایان به ایران قاچاق می شوند.
با توجه به این وضعیت، مقامات گمرکی بلوچستان پاکستان درخواست کرده اند که به ادارات مناطق مختلف دستور داده شود صدور این مجوزها را متوقف کنند یا اینکه این مجوزها را با توجه به جمعیت منطقه هدف انتقال، نیاز آن منطقه به دام و مصرف پروتئین، مقدار مصرف و وجود مراکز پرورش دام در آن مناطق صادر کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *