تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز در زمینهای کشاورزی آمل

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – مدیرجهاد کشاورزی شهرستان آمل، از تخریب حدود ۲۰هزار متر مربع ساخت وسازهای غیرکشاورزی احداثی در زمین های کشاورزی بخش لاربجان از توابع این شهرستان با هدف حفظ بسترهای کشاورزی خبر داد.

ˈسیدمرتضی امینیˈ روزیکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این اقدام در اجرای احکام قطعیت یافته قلع و قمع موضوع تبصره ( ۲ )ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی در این شهرستان انجام شد.

وی افزود: در مجموع در ششمین مرحله اجرای طرح قلع و قمع بناهای غیرمجاز در زمین های کشاورزی بخش لاریجان شهرستان آمل وبه حکم قانون تعداد ۱۵ واحد بنای مسکونی ونیز دیوارکشی در زمین های کشاورزی که محصور شده بود، تخریب شد.

مدیرجهاد کشاورزی آمل اضافه کرد: متخلفان اراضی کشاورزی را در قطعه های ۲۰۰ تا۳۰۰متری در روستاهای بخش لاریجان آمل تفکیک و ساخت وساز کرده بودند.

امینی ادامه داد: تخریب واحدهای ساخت وساز شده در زمین کشاورزی با حضور نمایندگان فرمانداری، دادستانی، بخشداری، نیروی انتظامی و اداره های راه ، برق و جهاد کشاورزی بخش لاریجان شهرستان آمل انجام شد.

وی تصریح کرد: در حین اجرای حکم و عملیات قلع و قمع از سوی ساخت و سازکنندگان غیرمجاز ممانعت هایی شده و درگیری هایی رخ داد،که با دخالت نیروی انتظامی حاضر در صحنه جلوگیری شد.

یادآورشد: جلوگیری از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در زمین های کشاورزی و صیانت از بستر تولید در شهرستان آمل از الویت های اصلی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان است و با هماهنگی دستگاههای ذیربط این طرح ادامه دارد.

درشهرستان آمل با بیش از ۵۰هزارهکتار سطح زیرکشت، سالانه بیش از یک میلیون تن انواع محصولات کشاورزی تولید وبه بازارهای مصرف داخل وخارج از کشور ارسال می شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.