اولویت‌های استاندار جدید هرمزگان ؛ اشتغال و رسیدگی به امور کشاورزی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – رییس مجمع نمایندگان هرمزگان گفت: اشتغال و رسیدگی به بخش‌های مختلف صنعتی، شیلاتی و کشاورزی در فضای تعاملی با نمایندگان استان از اولویت‌های اصلی استاندار جدید هرمزگان است.

احمد جباری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به انتخاب استاندار هرمزگان از سوی دولت، اظهار کرد: هرمزگان یک استان متفاوت نسبت به سایر نقاط کشور است و این مسئله را می‌توان در تنوع جمعیت و نقش کلیدی و استراتژیکی این استان مشاهده کرد.

وی با بیان اینکه مردم استان هرمزگان با وجود ظرفیت‌های فراوان با بسیاری از مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند، افزود: با داشتن صنایع متعدد در حوزه‌های نفت، گاز و سایر صنایع انرژی‌بر، حتی وجود یک جوان بیکار در استان امری ناپسندیده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان صیادی، ظرفیت‌های گردشگری، صنایع و سایر بخش‌های اشتغالزا را از مهمترین اولویت‌های نخستین استاندار دولت تدبیر و امید در استان دانست و بیان کرد: آقای جادری در مجمع برنامه‌های مناسبی را ارائه کرده و انتظار می‌رود فضای تعاملی خوبی در استان حاکم شود.

جباری درباره تعامل میان نمایندگان و نماینده عالی دولت در استان نیز گفت: مقام معظم رهبری از نخستین روز تنفیذ حکم ریاست جمهوری و در بیانات مختلف بر اتحاد و همکاری و تعامل دولت با مجلس تاکید کرده‌اند و به طور قطع همین مسئله در استان هرمزگان نیز لحاظ می شود.

نماینده مردم بندرلنگه، پارسیان و بستک در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با تعاملی که استاندار و نمایندگان مردم در مجلس برای رفع مشکلات دارند، افق روشنی پیش روی استان داریم.

وی تصریح کرد: حق انتخاب استانداران با وزارت کشور است، اما همان گونه که نیاز است در وزارتخانه‌ای مانند راه و شهرسازی وزیر با کمیسیون‌های تخصصی این حوزه در مورد انتخاب معاونان و مدیران مشورت کند، در انتخاب استانداران نیز نظر نمایندگان هر استان مورد توجه است.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه دولت در ابتدا، اعلام کرده در انتخاب استانداران نظر نمایندگان استان را لحاظ می کنیم، افزود: گزینه‌های مختلف بومی و غیربومی برای انتخاب استاندار هرمزگان در مجمع نمایندگان استان مطرح شد، اما انتخاب نهایی با دولت است.

جباری خاطرنشان کرد: آقای جادری گزینه‌ای توانمند است که ویژگی‌های خاص خودش را دارد و از آنجایی که سه دوره نماینده مجلس بوده، شناخت خوبی نسبت به مسائل و مشکلات دارد.

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه دردها و مشکلات استان‌های جنوبی مانند بوشهر، هرمزگان و خوزستان مشابه یکدیگر است، بیان کرد: آقای جادری اهل خوزستان است و به دلیل همین شباهت‌ها با هرمزگان، قطعا شناخت خوبی از استان دارد.

وی با بیان اینکه گزینه‌های دیگری که برای استانداری هرمزگان از آنها نام برده می‌شد، با رایزنی در سطح وزارتخانه‌ها به کارگیری می شوند، اظهار کرد: در دولت گذشته شاهد تغییر مکرر استانداران و وزرا بودیم اما آنچه سبب ماندگاری و هم‌افزایی و استفاده بیشتر از ظرفیت‌‌ها می‌شود، تعامل است.

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان تصریح کرد: از دید یک نماینده مجلس می‌گویم که بین نمایندگان مجلس و نمایندگان عالی دولت در سطح استان باید همکاری و تعامل وجود داشته باشد، اما تعامل به این معنی نیست که وظایف یکدیگر را نادیده بگیریم.

جباری تاکید کرد: بدون شک فضای مناسب و تعاملی در استان به نفع مردم است و سبب برطرف‌ شدن بسیاری از مشکلات می شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *