پیشنهادهای سردار نقدی به صدا و سیما

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – سردار نقدی در جلسه با مسئولان تلویزیون پیشنهادهایی را برای توجه به فعالیت‌های بسیج و تدوین طرح افتتاح شبکه کشاورزی ارائه داد.

علی دارابی در این نشست که عصر سه‌شنبه ۲۸ آبان برگزار شد با اشاره به اینکه علی رغم تلاش‌های گسترده سازمان صدا و سیما برای پوشش فعالیت‌های همه بخش‌ها در هفته دفاع مقدس، جمع بندی مرکز نظارت سازمان این بوده که سیما در این هفته بیشترین توجه را به بسیج داشته است، گفت: معاونت سیما در برنامه سازی‌های خود تلاش کرده که فعالیت‌های همه بخش‌ها منعکس شود.وی در ادامه تاکید کرد که شبکه‌های سیما تدارک گسترده‌ای برای هفته بسیج دیده‌اند تا برنامه‌های متنوعی در این هفته تهیه و پخش شود.معاون سیما که در نشست مدیران سیما با حضور سردار محمدرضا نقدی سخن می‌گفت، با تاکید بر اینکه شبکه‌های تلویزیونی تدارک گسترده‌ای برای هفته بسیج دیده‌اند، یادآور شد: به مقوله بسیج نگاه اعتقادی داریم و صیانت و حفظ بسیج را مهم‌تر از تشکیل آن می‌دانیم.

وی در ادامه از مدیران سیما خواست بسیج را با رویکرد و نوآوری‌ها و طراوتی که امروز بر آن حاکم است، معرفی کنند و پیشنهاد کرد که کارگروه مشترکی متشکل از نمایندگانی از صدا و سیما و بسیج تشکیل شود که هر ۶ ماه یک بار تشکیل جلسه داده و کارهای مشترک در عرصه‌های مختلف را مورد بررسی قرار داده و به طور دوره‌ای پیشرفت‌ها را گزارش کنند.

معاون سیمای رسانه ملی با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم جامعه امنیت بیشتری پیدا کند باید از هر حیث به بسیج بپردازیم، گفت: ۶۱۲ برنامه در ۷۹۰۰ دقیقه مربوط به بسیج در هفته بسیج پخش خواهد شد.

وی در ادامه با ارایه دستورات لازم به مدیران شبکه‌های مختلف سیما برای تهیه برنامه‌هایی در خصوص بسیج در هفته بسیج، گفت: اگر امکان پخش زنده برنامه‌ها نیز وجود داشته باشد موضوع پیگیری خواهد شد اما تجربه نشان داده که برنامه‌ها در صورت ضبط و تدوین با کیفیت بهتری پخش خواهند شد.

دارابی همچنین از مدیران سیما خواست برنامه‌های تهیه شده برای هفته بسیج در ساعات پربیننده شبکه‌ها پخش شود و از پخش همزمان برنامه‌های مربوط به این هفته در چند شبکه خودداری شود.

معاون ضرغامی ارایه لیستی از مسئولان بسیج که می‌خواهند در این هفته در گفتگوهای تلویزیونی حضور یابند را برای برنامه ریزی ضروری دانست و گفت: قرار نیست هفته بسیج به هفته دفاع مقدس مبدل شود و در فیلم‌ها باید نظامی گری بسیج برجسته نشده و اقدامات و کارهای جدید و ماموریت امروز این سازمان پوشش داده شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه به مقوله بسیج نگاه اعتقادی داریم، اظهار کرد: بسیج از متن مردم جوشیده که امروز به شجره طیبه‌ای مبدل شده که آثار و برکات بزرگی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد.

معاون سیما صیانت و حفظ بسیج را مهم تر از تشکیل آن دانست و در ادامه خواستار حضور بسیج در ظرفیت‌های سیما شد و به نمونه‌هایی از برنامه‌ها و سریال‌های در دست تهیه اشاره کرد و اظهار کرد: هر چه سرمایه گذاری در رسانه صورت گیرد جا دارد.

دارابی معرفی قهرمانان بسیجی در برنامه‌های مختلف سیما را به عنوان یکی دیگر از پیشنهادات خود مطرح کرد و توضیح داد که به این منظور صدا و سیما باید شناسنامه‌ای از قهرمانان بسیجی در عرصه‌های مختلف داشته باشد که بتواند در مناسبت‌های مختلف در برنامه سازی از آنها استفاده کند.

سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه نشست شورای مدیران سیما که در معاونت سیمای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، گفت: هدف بسیج همان هدف صدا و سیماست و هر دو به سمت تحقق جامعه اسلامی حرکت می کنند.

وی تحقق جامعه اسلامی را هدفی دانست که برای بسیج ترسیم شده و به تصویب مقام معظم رهبری رسیده است و گفت: بسیج تشکیلات همه جانبه برای تحقق جامعه اسلامی دارد، گر چه بیشتر بسیج را با جنبه‌های نظامی می‌بینند اما بسیج در عرصه بسیار گسترده‌ای مقابل دشمنان صف آرایی کرده از میدان رزم گرفته تا مسایل اقتصادی، پویانمایی و تولیدات کارهای هنری.

سردار نقدی در توضیح نمونه‌ای از توجه مسلمانان از دیگر کشورها به جشنواره هنر مقاومت گفت: ۲ سال پیش در اختتامیه جشنواره یک پدر فلسطینی اثری از پسر خود را به این جشنواره آورد و اعلام کرد: که پسرش در سرزمین‌های اشغالی به شهادت رسیده است. این پدر نقاشی پسرش را به مقام معظم رهبری تقدیم کرده بود که در آن تصویر یک روحانی دیده می‌شد که با مشت دیوارهای اسرائیلی را شکسته و به سمت قدس در حال حرکت است و توضیح داد که این تصویر امام مهدی (عج) است.

وی در ادامه فعالیت‌های علمی را از دیگر اقدامات بسیج دانست و گفت: موضوع تاسیس شبکه تلویزیونی درباره کشاورزی را تقدیم مقام معظم رهبری کرده‌ایم که در آن می‌توان موضوعات مربوط به کشاورزی را به طور تخصصی دنبال کرد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین تحول در امر به معروف و نهی از منکر و تبدیل آن به حرکتی ایجابی به جای سلبی، اصلاح اراذل و اوباش و تبدیل برخی از آنان به نیروی فعال بسیج و پای ثابت نماز جماعت، نقد متون غربی دانشگاه در بسیج اساتید و اعزام ۳٫۵ میلیون زایر به مناطق عملیات در قالب کاروان‌های راهیان نور را از دیگر اقدامات بسیج دانست که می‌تواند در رسانه به مردم معرفی شود.

وی با تاکید بر اینکه بسیج و صدا و سیما دارای یک ماموریت و دو وظیفه هستند، خاطرنشان کرد: وقتی کار صدا و سیما با بسیج و دیگر بخش‌ها پیوند بخورد و حرکت به سمت جامعه اسلامی تسریع می‌شود.

نقدی در ادامه از مدیران سیما خواست در هفته بسیج به دنبال کارکردهای امروز بسیج در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی باشند و اظهار داشت: بسیج و صدا و سیما باید به سمت عملیات مشترک فرهنگی و اصلاحات گسترده اجتماعی در جامعه پیش بروند.

وی در ادامه پیشنهاد تشکیل شبکه تلویزیونی کشاورزی برای گسترش آموزش به فعالان در این بخش را ارایه کرد و گفت که این پیشنهاد خدمت مقام معظم رهبری نیز تقدیم شده است و بسیج نیز آماده همکاری در این زمینه با صدا و سیماست.

منبع: مهر

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *