در کار کشاورزی باید جهادی حرکت کرد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در اهمیت کار کشاورزی گفت: در کار کشاورزی باید جهادی حرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا رحیمی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از بسیجیان این استان، اظهار کرد: این سازمان با رویکرد ارزشی‌، علمی، تخصصی و اثرگذار، دارای تعامل سازنده با مراکز علمی، مؤسسات پژوهشی، دستگاه‌های اجرائی و مجامع مهندسی است.

وی افزود: سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی قصد دارد تا با برگزاری نشست‌های علمی، کارگروه‏ها و کلاس‌های آموزشی، ایجاد هسته‌های علمی و مراکز مشاوره تخصصی و نیز کارگروه‏های کشاورزی از توان جامعه مهندسین بسیجی کشاورزی و منابع طبیعی استفاده و با الگوگیری از طرح‌های موفق کشاورزی نقش موثری را در افزایش تولید در واحد سطح ایفا کند.

رحیمی گفت: در کشور ما با وجود آب و زمین کافی و توان تولید غذا برای بیش از ۲۰۰ میلیون نفر، به دلیل بهره‏وری ضعیف و نیز پایین بودن دانش کشاورزی هنوز از تامین غذا برای کمتر از ۸۰ میلیون نفر جمعیت ناتوانیم و با وجود تحریم‌ها همچنان برای تامین مواد غذایی، وابسته به واردات سهم سنگینی از مواد غذایی اساسی هستیم.

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی چهارمحال و بختیاری یادآور شد: سازمان بسیج مستضعفین کشور همچون جنگ هشت ساله که با ورود در آن عرصه و کمک به نیروهای مسلح توانست نقش به‌سزایی را ایفا کند، این بار نیز امیدوار است که در عرصه جنگ اقتصادی، بتواند در ارتقای جهشی سطح علمی و تولیدات کشاورزی نقش جدی را ایفا کند.

وی در پایان از دانشجویان در حال تحصیل در ترم‏‌های پایانی و فارغ‌التحصیلان رشته‌های کشاورزی و منابع طبیعی برای عضویت در سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری دعوت به عمل آورد.

رحیمی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان به عضویت در سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان می‌توانند به بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان مراجعه کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *