آخرین خبرها
اخبار کشاورزی

در کار کشاورزی باید جهادی حرکت کرد

مجله اینترنتی کشاورز جوان – مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در اهمیت کار کشاورزی گفت: در کار کشاورزی باید جهادی حرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا رحیمی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از بسیجیان این استان، اظهار کرد: این سازمان با رویکرد ارزشی‌، علمی، تخصصی و اثرگذار، دارای تعامل سازنده با مراکز علمی، مؤسسات پژوهشی، دستگاه‌های اجرائی و مجامع مهندسی است.

وی افزود: سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی قصد دارد تا با برگزاری نشست‌های علمی، کارگروه‏ها و کلاس‌های آموزشی، ایجاد هسته‌های علمی و مراکز مشاوره تخصصی و نیز کارگروه‏های کشاورزی از توان جامعه مهندسین بسیجی کشاورزی و منابع طبیعی استفاده و با الگوگیری از طرح‌های موفق کشاورزی نقش موثری را در افزایش تولید در واحد سطح ایفا کند.

رحیمی گفت: در کشور ما با وجود آب و زمین کافی و توان تولید غذا برای بیش از ۲۰۰ میلیون نفر، به دلیل بهره‏وری ضعیف و نیز پایین بودن دانش کشاورزی هنوز از تامین غذا برای کمتر از ۸۰ میلیون نفر جمعیت ناتوانیم و با وجود تحریم‌ها همچنان برای تامین مواد غذایی، وابسته به واردات سهم سنگینی از مواد غذایی اساسی هستیم.

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی چهارمحال و بختیاری یادآور شد: سازمان بسیج مستضعفین کشور همچون جنگ هشت ساله که با ورود در آن عرصه و کمک به نیروهای مسلح توانست نقش به‌سزایی را ایفا کند، این بار نیز امیدوار است که در عرصه جنگ اقتصادی، بتواند در ارتقای جهشی سطح علمی و تولیدات کشاورزی نقش جدی را ایفا کند.

وی در پایان از دانشجویان در حال تحصیل در ترم‏‌های پایانی و فارغ‌التحصیلان رشته‌های کشاورزی و منابع طبیعی برای عضویت در سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری دعوت به عمل آورد.

رحیمی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان به عضویت در سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان می‌توانند به بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code