سرمایه ۵۳۰ میلیارد تومانی صندوق‌های حمایت از توسعه کشاورزی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – رئیس هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور گفت: در حال حاضر صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی در کشور دارای ۵۳۰ میلیارد تومان سرمایه است.

به گزارش خبرگزاری فارس، سید عبدالکریم رضوی ظهر امروز در دومین کارگروه توسعه صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی استانی، شهرستانی و زنان خراسان جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر ۸۳ صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در کشور وجود دارد.

وی با بیان این‌که ۳۲ مورد از این صندوق‌ها در مراکز استان‌ها تشکیل شده است، ادامه داد: همچنین ۱۰ مورد از صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور مربوط به بخش زنان روستایی و عشایری است.

وجود ۳۵ صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستانی در کشور

رئیس هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور افزود: از تعداد ۸۳ صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در کشور در حال حاضر ۶ صندوق مربوط به بخش تخصصی ملی است.

رضوی با بیان اینکه بیشترین تعداد صندوق‌ها مربوط به صندوق‌های شهرستانی است، اذعان داشت: در حال حاضر ۳۵ صندوق در بخش شهرستانی در کشور وجود دارد.

وی از میزان سرمایه ۵۳۰ میلیارد تومانی صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی در کشور خبر داد و اضافه کرد: صندوق‌های شهرستانی زودتر از دیگر از صندوق‌ها در کشور تشکیل شده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور ادامه داد: حدود ۸۰ درصد سرمایه صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی مربوط به صندوق‌های استانی و دیگر سرمایه مربوط به صندوق‌های شهرستانی، ملی تخصصی است.

رضوی متذکر شد: از ۳۵ صندوق شهرستانی فعال در کشور در حال حاضر ۱۰ صندوق در خراسان جنوبی وجود دارد.

وی با بیان اینکه آخرین صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در خراسان جنوبی در طبس تشکیل می‌شود، یادآور شد: با تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در شهرستان طبس، خراسان جنوبی در ردیف استان‌های تهران و سمنان قرار می‌گیرد.

سرمایه ۳۶٫۲ میلیارد تومانی صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی در خراسان جنوبی

رئیس هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور اذعان داشت: سهم سرمایه صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی در خراسان جنوبی ۳۶٫۲ میلیارد تومان بوده که نسبت به سرمایه مجموع صندوق‌ها رقم قابل توجهی است.

رضوی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰ صندوق در بخش بانوان روستایی عشایری در کشور فعال است، تصریح کرد: از این تعداد دو صندوق در خراسان جنوبی فعال است.

وی ادامه داد: سرمایه صندوق‌های توسعه بخش کشاورزی خراسان جنوبی مدال نخست کشور را داشته که باید در حفظ و تقویت این رتبه تلاش شود.

پیش‌بینی پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی

رئیس هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور به منابع مالی تامین‌کننده صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: منابع داخلی خود صندوق‌ها یکی از منابع تامین‌کننده منابع مالی صندوق‌های توسعه بخش کشاورزی بوده که تاکنون یک هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان از این منابع به صورت وام‌های قرض‌الحسنه حداکثر چهار درصدی به سهام‌داران خود پرداخت کرده‌اند.

رضوی اضافه کرد: از محل اعتبار سال ۹۰ توسعه ملی یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به سهامداران پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه از محل عاملیت توسعه ملی در سال گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به سهامداران پرداخت شده است، تصریح کرد: همچنین امسال در حال انعقاد قرارداد هستیم و پیش‌بینی می‌شود ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به سهام‌داران پرداخت شود.

عمده تسهیلات در بخش سرمایه‌گذاری مربوط به بخش سرمایه‌گذاری واحدهای صنعتی است

رئیس هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور با بیان این‌که تسهیلات به تمام زیربخش‌های بخش کشاورزی تعلق گرفته است، یادآور شد: عمده این تسهیلات در بخش سرمایه‌گذاری واحدهای صنعتی ایجاد شده است.

رضوی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود سرمایه صندوق‌ها در بخش دولتی افزایش یابد، اذعان داشت: بخشی از سرمایه صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی از محل فروش اموال و امکانات آزاد جهاد کشاورزی است.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود که از محل فروش اموال و امکانات آزاد جهاد کشاورزی مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه به صندوق‌های توسعه بخش کشاورزی تزریق شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.