خانه / اخبار / کشاورزی مردمی‌ترین بخش اقتصادی کشور است
اخبار کشاورزی

کشاورزی مردمی‌ترین بخش اقتصادی کشور است

مجله اینترنتی کشاورز جوان – معاون ترویج جهاد کشاورزی گیلان گفت: کشاورزی مردمی‌ترین بخش اقتصادی کشور است.

به گزارش خبرگزاری فارس، علی اصغر داداش‌پور امشب در همایش «بسیج و اقتصاد مقاومتی» در منطقه «گوراب‌زرمیخ» این شهرستان اظهار داشت: بسیج یادگار ارزشمند امام خمینی (ره) در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به بحث اقتصاد مقاومتی و ضرورت نقش بسیجیان در این حوزه، گفت: اقتصاد مقاومتی از دغدغه‌های رهبری است که باید مورد توجه بسیجیان قرار گیرد.

معاون ترویج جهاد کشاورزی گیلان، بخش زیادی از حوزه اقتصاد مقاومتی را منوط به خودکفایی و توسعه کشاورزی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه تحریم‌های چند ساله اخیر موجی از تلاش در راه دستیابی به خودکفایی را در ملت و کشور ایجاد کرده است، افزود: تحریم اقتصادی همواره به عنوان یک فرصت در حوزه کشاورزی مطرح بود.

داداش‌پور ۹۸ درصد مالکیت‌های اقتصادی کشور را از آن مردم دانست و افزود: مردم عامل اصلی شکست تحریم‌ها و ایستادگی در برابر آن هستند.

وی کاهش وابستگی‌های کشور به نفت، تقویت تولیدات داخلی و فرهنگ درست مصرف را از جمله راه‌های پیشبرد اهداف نظام در اقتصاد مقاومتی برشمرد.

این مسئول کشور را نیازمند تعریف سبک جدیدی از منفعت‌های اقتصادی خواند و اضافه کرد: اکنون کشاورزی مردمی‌ترین بخش اقتصادی کشور را شامل می‌شود.

وی به فرایند در حال رشد جامعه اشاره کرد و متذکر شد: تأمین مواد اولیه غذایی این جامعه در توسعه کشاورزی کشور به ویژه گیلان نهفته است.

داداش‌پور با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی یک اقدام راهبردی است، یادآور شد: کاهش وابستگی و نگاه مردمی به امر کشاورزی موجب توسعه و پیشرفت جامعه می‌شود.

وی، رشد در علم هزاره سوم را مهم خواند و خاطرنشان کرد: این رشد در علم و خرد و فرهنگ ملی موثر است.

معاون ترویج جهاد کشاورزی گیلان با تأکید بر ضرورت حفظ سرمایه‌های کشاورزی برای نسل‌های آینده تصریح کرد: سرمایه کشاورزی امانتی در دست نسل کنونی بوده و آلوده کردن این امانت خیانت به آیندگان است.

وی، فلسفه ترویج را توسعه حوزه کشاورزی عنوان کرد و ابراز داشت: گیلان به دلیل موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی یک ظرفیت بزرگ اقتصادی محسوب می‌شود و باید قدر و قیمت این استان را بدانیم.

داداش‌پور، تفکر و اندیشه را یک اصل مسلم در حوزه کشاورزی خواند و متذکر شد: ورود انسان در برخی حوزه‌ها با مدیریت غیر قابل قبول منجر به تخریب محیط و ظرفیت‌های آن می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت نگاه خوشبینانه مسئولان و مردم به تولیدات بومی، خاطرنشان کرد: فرهنگ سیستمی تنها منوط به دانشگاه‌ها نیست و باید در تمام صحنه‌ها گسترش یابد.

به گفته این مسئول، تقویت باورها موجب بهبود فضای کشاورزی کشور می‌شود.

همچنین ببینید

وزیر جهاد کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی: توسعه کشاورزی اقتصادی روز ضامن رونق تولید و اشتغال

وزیر جهاد کشاورزی گفت: توسعه کشت باغات میوه های گرمسیری در اولویت توسعه بخش کشاورزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code