خانه / اخبار / راه اندازی موزه تاریخ کشاورزی ایران؛ بزودی
اخبار کشاورزی

راه اندازی موزه تاریخ کشاورزی ایران؛ بزودی

اداره کل میراث فرهنگی استان ایلام تفاهم نامه مشترکی برای احداث موزه تاریخ کشاورزان ایران با اداره کل جهاد کشاورزی ایلام بسته است.
یونس احمدی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام تفاهم‌نامه مشترکی برای احداث موزه تاریخ کشاورزی ایران در دهلران ایلام با اداره کل جهاد کشاورزی این استان بسته است.

وی افزود: در ابتدا قرار است این موزه به صورت موقت در ساختمان جهاد کشاورزی با مدیریت این اداره راه‌اندازی شود.

احمدی تصریح کرد: موزه دائمی تاریخ کشاورزی ایران در تپه “علی کش” شهرستان دهلران که قدمت بیش از ۱۰ هزار سال دارد پس از مطالعه جامع راه‌اندازی می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع گردشگری استان ایلام بیان کرد: علت انتخاب این محل برای موزه به دلیل مسابقه تاریخی، سکونت بشر به صورت یک جانشینی و فعالیت کشاورزی در این منطقه بوده است.

وی اظهار کرد: در این موزه ابزار و ادارات کشاورزی، اسناد و کتاب‌های مرتبط با کشاورزی و همچنین سیر تحول تاریخ کشاورزی ایران به نمایش گذاشته می‌شود.

احمدی تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان ایلام در رابطه با مطالعه طرح جامع، اسناد و اطلاعات مربوط به موزه تاریخ کشاورزی ایران به اداره جهاد کشاورزی این استان کمک می کند.

وی ادامه داد: این موزه تا یک ماه دیگر راه اندازی می‌شود.

همچنین ببینید

وزیر جهاد کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی: توسعه کشاورزی اقتصادی روز ضامن رونق تولید و اشتغال

وزیر جهاد کشاورزی گفت: توسعه کشت باغات میوه های گرمسیری در اولویت توسعه بخش کشاورزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code