تغییر کاربری اراضی کشاورزی از چالش‌های مهم آذربایجان غربی است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: تغییر کاربری اراضی کشاورزی آذربایجان غربی یکی از چالش‌های مهم استان است.

اسمعیل کریم‌زاده در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به لزوم حفظ کاربری اراضی کشاورزی آذربایجان غربی، اظهار داشت: آگاهی دادن به مردم و کارشناسان مربوطه در ارتباط با حفظ کاربری اراضی کشاورزی استان بسیار موثر خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های بازآموزی برای کارشناسان امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، تصریح کرد: این دوره‌ها به مدت شش روز و با تجزیه و تحلیل حفظ کاربری اراضی کشاورزی، برگزار می‌شود.

کریم‌زاده بر لزوم حفظ کاربری تولیدی اراضی کشاورزی آذربایجان غربی تاکید کرد و گفت: تأمین امنیت غذایی و تولید پایدار یکی از مقوله‌های مهم در امور کشاورزی محسوب می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان به منظور رسیدگی به مسائل امور اراضی باید همکاری لازم را داشته باشند.

وی تغییر کاربری اراضی کشاورزی آذربایجان غربی را از چالش‌های مهم استان برشمرد و اذعان داشت: برای جلوگیری از این امر باید مردم و مسئولان دستگاه‌های اجرایی آگاهی‌های خود را افزایش دهند.

کریم‌زاده اضافه کرد: بهره‌برداران کشاورزی در آذربایجان غربی باید با مراحل صدور مجوز و مصادیق تخلف قانونی در ارتباط با تغییر کاربری اراضی کشاورزی استان آشنا شوند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *