استحصال ۱۰۰ کیلوگرم خاویار در بندرکیاشهر

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – رئیس اداره شیلات آستانه‌اشرفیه گفت: صیادان پره بندرکیاشهر موفق به صید ۲ فیل‌ماهی و استحصال بیش از ۱۰۰ کیلوگرم خاویار شدند.

حمیدرضا سلیمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستانه‌اشرفیه با اشاره به اجرای طرح حفاظت صید ماهیان تکثیری در رودخانه سفیدرود اظهار کرد: این طرح در دو کیلومتر از رودخانه سفیدرود اجرا شده است.

وی افزود: در نظر داریم با هماهنگی‌های لازم منطقه حفاظت شده ماهیان مولد را از دهانه سفیدرود به مسافت ۷ کیلومتر گسترش دهیم.

این مسئول مقدار ماهیان صید شده استخوانی در سال گذشته را یک‌هزار و ۲۱ تن ذکر کرد و گفت: امیدواریم امسال موفق به صید بیشتری از دریای خزر شویم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۱۰۰ تن ماهی استخوانی در دریای خزر صید شده است، تصریح کرد: صید این مقدار ماهی از طرف ۱۱ شرکت تعاونی پره صیادی شهرستان آستانه‌اشرفیه صورت گرفته است.

سلیمانی از صید دو فیل‌ماهی در بندرکیاشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: صیادان پره بندر کیاشهر موفق شدند دو فیل ماهی خاویاری در سواحل این بندر را صید و بالغ بر ۱۰۰ کیلوگرم خاویار را استحصال کنند.

وی درباره صید ماهیان مولد استخوانی و غضروفی و تکثیر آنها یادآور شد: با هماهنگی‌های انجام شده، مقرر شده است برای جلوگیری از صید ماهیان مولد دیوار بتونی در دهانه‌های رودخانه‌ها منشعب به دریا احداث شود.

این مسئول حفاظ‌های بتونی در دهانه‌های رودخانه‌ها را موجب جلوگیری از ورود قایق‌های موتوری صید غیرمجاز به دریا دانست.

وی به تولید ۱۶۴ تن ماهیان گرمابی و سردابی در آستانه‌اشرفیه اشاره کرد و یادآور شد: از ۸ مزرعه و آب‌بندان این شهرستان که به پرورش ماهیان گرمابی اختصاص دارد ۱۴۰ تن انواع ماهی‌ فتوفاک، آمور، کپور و بیگهد تولید و وارد بازار شده است.

به گفته سلیمانی، از ۴ مزرعه پرورش ماهیان سردابی ۲۰ تن ماهی قزل‌آلا تولید شده است.

وی در بحث حمایت از تولید کنندگان ماهی و شرکت‌های تعاونی پره صیادی اظهار کرد: در این راستا تاکنون ۱۲۴ هزار لیتر انواع سوخت شامل بنزین، نفت سفید و گازوییل در اختیار شرکت‌های تعاونی پره صیادی قرار گرفته است.

به گزارش فارس، آستانه‌اشرفیه دارای ۱۱ تعاونی پره صیادی است که ۹۹۳ نفر در این تعاونی‌ها در طول سواحل ۳۷ کیلومتری این شهرستان مشغول به صید و صیادی هستند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *