رئیس اتحادیه چای رامسر: مطالبات چایکاران پرداخت شد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – رئیس اتحادیه چای رامسر گفت: ۶ هزار و ۷۵۰ چایکار در رامسر فعالیت دارند.

اردلان بالابندیان در حاشیه نخستین جشنواره ملی چای و عسل ایرانی در پارک نوشیروانی‌ بابل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بابل اظهار داشت: ۶ هزار و ۷۵۰ چایکار در شهرستان رامسر مشغول فعالیت هستند که ۳ هزار نفر آنها جزو چایکاران فعال محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۲ هزار و ۴۰۵ هکتار از اراضی رامسر زیر کشت چای رفته است، افزود: بین ۱۱ تا ۱۳ درصد کشت چای کشور در  مازندران انجام می‌گیرد.

رئیس اتحادیه چای رامسر از فعالیت ‌سه کارخانه چای‌سازی در مازندران خبر داد و گفت: امسال ۶۰۰ تن چای برگ سبز از چایکاران خریداری شد.

بالابندیان تصریح کرد: امسال خرید تضمینی چای درجه یک برگ سبز با قیمت یک‌هزار و ۲۰۰ تومان و درجه دو با قیمت ۶۵۰ تومان از چایکاران خریداری شد.

این مسئول از پرداخت تمامی مطالبات برگ سبز چایکاران درسال جاری خبر داد و اذعان داشت: تمامی مطالبات چایکاران پرداخت شد.

رئیس چای رامسر انجام بیمه چایکاران ‌را از جمله برنامه‌های اولویت‌دار دانست و خاطرنشان کرد: گرچه درصدی از چایکاران بیمه شدند اما با جدیت پیگیر بیمه فراگیر چایکاران هستیم.

وی افزود: همچنین پیگیر سهمیه کود مورد نیاز کشاورزان چایکار از طریق جهاد کشاورزی مازندران بوده که در صورت تامین بین چایکاران توزیع می‌شود.

بالابندیان بیان داشت: هر ساله بعد از برداشت چای تسهیلاتی به چایکاران داده می‌شود که در سال گذشته میزان تسهیلات ارائه شده به چایکاران ۱۸۶ میلیون تومان بوده که امسال نیز در صورت تامین مالی این تسهیلات در اختیار چایکاران قرار می‌گیرد.

رئیس چای رامسر جوان سازی بوته‌ها را از مهم‌ترین برنامه‌های آینده دانست و گفت: تسهیلات کم بهره‌ای که هر ساله به چایکاران داده می‌شود برای جوان‌سازی باغات بوده تا سبب ارتقا وضعیت اقتصادی آنها شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *