استاندار سیستان و بلوچستان: ظرفیت بی‌نظیر ‌کشاورزی، توجه ‌دولت را به استان معطوف کرده است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – استاندار سیستان و بلوچستان، با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های بخش کشاورزی ظرفیت بی‌نظیری برای حرکت به سمت توسعه پایدار در استان است، افزود: استان سیستان و بلوچستان دارای پتانسیل‌های فراوانی در بخش کشاورزی دارد و می‌تواند بعنوان استان سرآمد در حوزه کشاورزی مطرح شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی در نشست صمیمی با مدیران، معاونین جهاد کشاورزی استان، شهرستان‌ها و مدیران کل ادارات و شرکت‌های وابسته با اشاره به استعدادهای شیلاتی، زراعی، باغی و دامی استان اظهارکرد: یکی از بهترین پتانسیل‌های و ظرفیت‌های تحقق توسعه پایدار در سیستان و بلوچستان، شکوفایی بخش کشاورزی است که دولت به این مهم نگاه ویژه دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: تلاش کنیم تا با اشتغال، دانش و مهارت کارآفرینی مولد زمینه ارزشمند سایر منابع را به سوی ایجاد ارزش و توسعه بخش هدایت کنیم.

وی تاکید کرد: ایجاد کارخانه‌های فرآوری و حمایت از بخش‌های مختلف کشاورزی در دستور کار قرار گرفته است.

 

استاندار: رییس جمهوری توجه ویژه‌ای به سیستان و بلوچستان دارد

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر توجه ویژه رییس جمهوری و به تبع آن دولت به این استان، گفت: اگر می‌خواهیم در مسیر پیشرفت و تحول قرار گیریم راهی جز تمکین به تکثر آراء و نظرات نداریم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه سیستان و بلوچستان، ‌علی اوسط هاشمی‌ اظهارکرد: برکات تکثر را در ۲۴ خرداد مشاهده کردیم و شکست اجماع جهانی نیز ناشی از اجماع بزرگ ایران با اتکاء به تکثر رای مردم بود.

وی بیان کرد: در جریان مذاکرات هسته‌ای میلیاردها دلار هزینه شد تا دنیا علیه ایران شورانده شود، اما همه دیدند که نتیجه آن چه شد و چگونه نمایندگان گروه ۵+ ۱ از توافق با ایران به وجد آمدند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: دنیا فهمیده است که معادلات منطقه‌ای منهای ایران بر هم می‌خورد، به همین سبب مجبورند رای و نظر ملت و دولت ایران را در مسائل منطقه یار خود کنند.

هاشمی گفت: اجماع را باید پشتوانه توسعه سیستان و بلوچستان قرار دهیم، بویژه اینکه این استان بهترین نیروی انسانی و منابع را دارد، اما متاسفانه این استعدادها شکوفا نشده است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: ضعف در مدیریت، برنامه ریزی، کلان نگری و برنامه محوری موجب شکوفا نشدن توانمندی‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های این استان شده است.

وی بیان کرد: در دوره جدید مدیریت ارشد استان خود را درگیر کارهای جزیی نخواهد کرد، فرمانداران در سطح معاونان استاندار و معاونان استاندار در سطح استاندار ایفای نقش می‌کنند تا استاندار پیگیر کارهای بزرگ و ملی باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.