۲۸۵ هزار میلیارد ریال اعتبار مکانیزاسیون کشاورزی به کرمان تخصیص داده شد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: مبلغ ۲۸۵ هزار میلیارد ریال اعتبار به بخش مکانیزاسیون کشاورزی استان کرمان تزریق شده است.

علی جاوید امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: هر ساله اعتباراتی به بخش کشاورزی استان‌های کشور با عاملیت بانک‌های مختلف به ویژه بانک کشاورزی اختصاص می‌یابد که از ابتدای سال جاری تاکنون به دلیل وجود برخی مشکلات دولت به این بخش اعتباری اختصاص داده نشده است.

وی با بیان اینکه این اعتبار تنها هزینه‌ای است که امسال با عاملیت بانک کشاورزی به بخش کشاورزی اختصاص یافته، افزود: پس از تقسیم استانی این اعتبار سهم استان کرمان، ۲۸۵ هزار میلیارد ریال شد که دستورالعمل آن هم به سازمان و هم به بانک کشاورزی ابلاغ شده است.

جاوید اضافه کرد: این اعتبار مواردی شامل خرید کمباین و تراکتورهای سبک و سنگین را در بر دارد و افرادی که قبلا از ادوات کشاورزی برخوردار بوده‌اند نیز می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان یادآور شد: بانک کشاورزی سقف این تسهیلات را تامین کرده و میزان تسهیلات را به ۶۰ میلیون تومان افزایش داده است.

این مسئول گفت: با تفویض اختیار سازمان کشاورزی استان به شهرستان‌ها دیگر نیازی به مراجعه افراد به مرکز استان نیست و متقاضیان می‌توانند در شهرستان محل سکونت خود و با مراجعه به مدیران شهرستانی و معرفی به بانک‌های کشاورزی شعب شهرستان از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه این خط اعتباری تقسیم شهرستانی شده به مدیران شهرستانی ابلاغ شده و هر مدیر از میزان سهمیه شهرستان باخبر است، ادامه داد: این تسهیلات با سود و کارمزد ۱۵ درصد است و مدت بازپرداخت آن برای تراکتورهای سبک و متوسط پنج سال و برای تراکتورهای نیمه‌سنگین و کمباین هفت سال است.

جاوید در زمینه شرایط اعطای این تسهیلات ابراز داشت: افراد می‌توانند با در دست داشتن گواهینامه رانندگی تراکتور‌، پیش فاکتور خرید ادوات از نمایندگی‌های مجاز و مورد اعتماد سازمان کشاورزی و حداقل ۲۰ درصد سهم آورده در حساب بانک کشاورزی این خدمات بهره‌مند شوند.

این مسئول یادآور شد: برای آسان‌تر شدن استفاده از این خدمات برای افرادی که گواهینامه رانندگی تراکتور ندارند با توافقی که با راهنمایی و رانندگی صورت گرفته، گواهینامه مهارت راندن تراکتور از مراکز مهارت سازمان کشاورزی نیز برای دریافت این تسهیلات قابل پذیرش است.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان بیان داشت: این خط اعتباری به دلیل اینکه بانک کشاورزی در حال حاضر منابعی برای اعطای وام در اختیار ندارد از روش مانده مستثنا بوده و ارتباطی به منابع و مصارف بانک ندارد.

وی متذکر شد: از زمانی که متقاضی مبلغ سهم آورده را به حساب بانکی واریز می‌کند تا زمان دریافت تحویل ادوات کارخانه مبلغی را به عنوان سود به متقاضی پرداخت می‌کند.

جاوید تاکید کرد: افرادی که بدهی معوقه بانکی در بانک عامل داشته باشند، نمی‌توانند از این تسهیلات برخوردار شوند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *