کشاورز نمونه زنجانی: حمایت‌های بیمه کشاورزی فقط در حد تبلیغات است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – یک کشاورز نمونه زنجانی گفت: بیمه کشاورزی فقط تبلیغات است و هیچ چیز عاید کشاورز خسارت دیده نمی‌شود.

“جعفر سلیمانی” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه زنجان، با بیان این مطلب، تصریح کرد: متاسفانه بیمه کشاورزی به تعهدات خودعمل نمی‏‌کند تا کشاورز در صورت خسارت دیدن، بیمه را به‌عنوان پشتوانه حمایتی ببیند.

وی تصریح کرد: برای توسعه بیمه کشاورزی، باید برنامه‌ریزی حداقل ۱۰ ساله داشته باشیم تا بهتر بتوانیم نتیجه مطلوب را از این بیمه کشاورزی بگیریم.

سلیمانی در ادامه خاطرنشان‌کرد: بیمه کشاورزی باید طوری برنامه‌ریزی شود که بیشتر به نفع کشاورز باشد و حداقل در صورت بروز خسارت به کشاورز نیمی از خسارات وارده را بیمه پرداخت کند. در حال حاضر این روند وجود ندارد.

وی ادامه داد: به دلیل اهمیت ندادن به اصل بیمه کشاورزی و بدمسئولیتی برخی کارشناسان بیمه و برنامه‎ریزی نامناسب در حوزه بیمه کشاورزی مشکلاتی در این خصوص وجود دارد که باید این موارد بررسی و برطرف شود.

سلیمانی با اشاره به اینکه حدود ۱۰ سال زمان سپری شد تا کشاورزان به سمت بیمه کشاورزی بروند اما امروز به دلیل عملی نکردن به تعهدات، دیگر کشاورزان تمایلی به استفاده از خدمات بیمه کشاورزی از خود نشان نمی‌دهند.

وی مشکل اصلی بیمه را تعرفه پایین خسارت پرداختی به کشاورز دانست و گفت: در زمان بروز خسارت به کشاورز، بیمه حداقل باید یک چهارم بیمه را به کشاورز پرداخت کند که این کار صورت نمی‎گیرد و در وجوه پرداخت خسارت در موعد مقرر پرداخت نمی‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *