خرید ۲۰ میلیارد تومان خدمات گیاه‌پزشکی از کارشناسان

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – رئیس سازمان حفظ نباتات کشور امروز عملکرد صد روزه سازمان حفظ نباتات را تشریح کرد و از خرید ۲۰ میلیارد تومان خدمات گیاه‌پزشکی از کارشناسان بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، رضا فتوحی رئیس سازمان حفظ نباتات کشور امروز در نشست خبری ارائه گزارش عملکرد صد روزه سازمان اظهار داشت: طی این مدت ۲۰ میلیارد تومان برای خرید خدمات کارشناسان گیاه پزشکی تجهیزات غیرشیمیایی و مرکز تولید مواد بیولوژیک اختصاص یافت.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با این اعتبار ۵۲۰۰ کارشناس گیاه پزشکی در سراسر کشور مشغول و در راستای تولید محصول گواهی شده فعالیت می‌کنند.

فتوحی همچنین از حمل بیش از یک میلیون تن بذر و سم ضد عفونی شده به استانهای کشور خبر داد که به گفته وی در افزایش تولید محصولات نقش مؤثری خواهد داشت.

فتوحی گفت: طی این مدت برنامه‌ریزی مبارزه با علفهای هرز گندم در ۴٫۵ میلیون هکتار انجام شده است.

به گزارش فارس، علفهای هرز یکی از عوامل کاهش تولید محصول محسوب می‌شود و مبارزه با آن عملکرد را به طور قابل توجهی بالا می‌برد.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور همچنین از برنامه‌ریزی برای مبارزه با بیماری‌های گندم در سطح یک میلیون هکتار خبر داد و گفت: برای کنترل سن غلات در سطح ۲ میلیون هکتار برنامه‌ریزی شده و به ویژه در استانهای غربی و مرکزی تمرکز بیشتری خواهیم داشت.

وی گفت: برنامه پیش آگاهی و پیشگیری از بیماری‌ها و آفات از برنامه‌های مهم سازمان حفظ نباتات است و در این زمینه پیش آگاهی برای آفت سن غلات انجام شده است.

به گزارش فارس، سن غلات آفت مهم گندم است که باعث لاغر شدن دانه شده و عملکرد را کاهش می‌دهد.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از برنامه‌ریزی برای کنترل غیرشیمیایی آفات و بیماری‌ها در سطح یک میلیون هکتار خبر داد و همچنین گفت: برنامه‌ریزی مبارزه بیولوژیک با بیماری‌ها نیز در سقف ۳۵۰ هزار هکتار انجام می‌شود.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از برنامه‌ریزی برای پوشش شبکه‌های مراقبت در سقف ۲ میلیون و ۳۵۰ هکتار خبر داد که با سازمان استاندارد جهت یکسان‌سازی استانداردهای تشویقی هماهنگی انجام شده و کد ۱۶ رقمی تهیه و به محصولات کشاورزی برچسب زده می‌شود.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور تأکید کرد: با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده است تولید محصولات کشاورزی سالم و بدون باقیمانده از برنامه‌های اصلی است.

در ادامه معاون فنی سازمان حفظ نباتات در پاسخ به سؤالی مبنی بر درآمد محصولات کشاورزی گفت: میزان استفاده سم از ۵۷ هزار تن به ۲۰ هزار تن کاهش یافته تمام سموم پرخطر حذف شده بنابراین باقیمانده سموم در محصولات کشاورزی وجود ندارد.

محمدجواد سروش تأکید کرد: با مطالعاتی که انجام شده است محصولات کشاورزی بسیار سالم است و هیچ دغدغه‌ای برای مصرف ندارد.

* مراکز تولیدی ۵۰۰ هزار بهره‌بردار تا پایان سال شناسنامه‌دار می‌شود

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اعلام این خبر گفت: تاکنون ۱۶۶ هزار از مراکز تولیدی کشاورزی شناسنامه‌دار شده و تا پایان سال به سقف ۵۰۰ هزار نیز می‌رسد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.