هفت هزار میلیارد تومان تسهیلات برای خرید گندم در سال ۹۳

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – دولت پیشنهاد داده که بانک مرکزی از طریق بانک‌های عامل ۷ هزار میلیارد تومان به منظور خرید گندم قبل از شروع فصل برداشت سال ۹۳ در اختیار شرکت بازرگانی دولتی ایران قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری صبح امروز (یکشنبه ۱۷ آذرماه) با حضور در بهارستان نخستین لایحه بودجه دولت یازدهم را تقدیم مجلس کرد.

در تبصره ۱۱ لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه سال آینده آمده است که ” الف- به دولت اجازه داده می شود به منظور تسریع در احداث و تکمیل عملیات شبکه های آبیاری و زهکشی فرعی، آب بندان ها، سیستم های نوین آبیاری و انتقال آب تا مزارع، بخشی از هزینه های اجرای عملیات را در قالب سهم کمک بلاعوض دولت از محل اعتبارات مصوب تامین و پرداخت نماید. آیین نامه اجرایی این بند شامل نحوه تأمین و سهم کمک بلاعوض و اولویتهای اجرایی و منطقه ای با پیشنهاد مشترک وزارتخانه های جهاد کشاورزی و نیرو و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور به تصویب هیأت وزیران می رسد.

ب – در اجرای ماده ( ۳۳ ) قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانکهای عامل مکلف است با معرفی دستگاه اجرایی ذی ربط تسهیلات لازم را برای خرید گندم تولید داخلی تا سقف هفتاد هزار میلیارد ( ۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ) ریال از محل منابع داخلی بانکها قبل از شروع فصل برداشت در اختیار شرکت بازرگانی دولتی ایران و کارخانه های آرد و سیلوداران بخش خصوصی و شرکتهای تعاونی روستایی قرار دهد. کارخانه ها و شرکتهای مذکور موظفند تسهیلات دریافتی را برای خرید گندم به مصرف رسانده و در موعد مقرر بازپرداخت نمایند.”

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.