سهم کشاورزی از بودجه سال آینده

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مجله اینترنتی کشاورز جوان – بودجه در نظر گرفته شده سال آینده برای وزارت جهاد کشاورزی ۹۹۴ میلیارد و ۸۸۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است که البته بودجه سالانه برخی از سازمان‌ها مانند سازمان جنگل‌ها، مراتع، و آبخیزداری، دامپزشکی، شیلات، صندوق بیمه محصولات کشاورزی و … به صورت جداگانه محاسبه شده است.

به گزارش خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در برنامه‌ بودجه ۹۳ متشکل از هزینه‌های عمومی و اختصاصی، تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی برای هر وزارتخانه مشخص شده است.

بودجه پیش‌بینی شده برای بخش‌های مختلف کشاورزی از جمله سازمان‌ها، موسسات آموزشی و پژوهشی، شرکت‌ها و دیگر زیرمجموعه‌های وابسته به وزارت جهادکشاورزی به صورت بخشی از بودجه این وزارتخانه یا مستقل در نظر گرفته شده است.

در این میان بودجه وزارت جهاد کشاورزی در سال آینده ۹۹۴ میلیارد و ۸۸۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده که ۸۰۲ میلیارد و ۳۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان آن به نام این وزارتخانه مشخص شده و ما بقی آن در قالب بودجه سالانه دیگر دستگاه‌های وابسته به وزارت جهاد کشاورزی در نظر گرفته شده است.

بیشترین بودجه پس از بودجه در نظرگرفته شده برای ستاد مرکزی وزارت جهاد کشاورزی به موسسه جهاد نصر اختصاص دارد که معادل ۱۱۰ میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان است.

در برنامه‌ بودجه ۹۳ کشور برای سازمان امور عشایری ۲۸ میلیارد و ۳۰۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بودجه در نظر گرفته شده و بودجه در نظر گرفته شده برای سازمان حفظ نباتات کشور ۱۱ میلیارد و ۶۹۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

هم‌چنین بودجه وزارت جهاد کشاورزی برای موسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی و اقتصاد کشاورزی معادل هفت میلیارد و ۸۴۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و بودجه این وزارتخانه در شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی ۱۷ میلیارد و ۷۵۷ میلیون تومان اعلام شده است.

البته بودجه سازمان چای نیز در زمره سازمان‌هایی است که با بودجه وزارت جهاد کشاورزی به صورت مشترک محاسبه شده که برای این سازمان در سال آینده بودجه‌ای معادل پنج میلیارد و ۱۸۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

اما بودجه دیگر سازمان‌ها و دستگاه‌های وزارت جهادکشاورزی که در ردیف‌های جداگانه محاسبه شده نشان از اهمیت ویژه آن‌ها دارد در این میان بودجه محاسبه شده برای سازمان شیلات ایران ۶۰ میلیارد و ۶۶۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در سال آینده اعلام شده است.

سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور یکی از مهمترین سازمان‌های نظارتی و اجرایی وزارت جهاد کشاورزی به شمار می‌رود که در برنامه بودجه سال آینده بودجه‌ای معادل ۲۰۶ میلیارد و ۳۷۸ میلیون تومان برای این سازمان پیش‌بینی شده است.

همچنین بودجه سازمان دامپزشکی کشور برای سال ۹۳ نیز ۶۴ میلیارد و ۴۸۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است که حدود ۳۱ میلیارد آن در ردیف بودجه خود سازمان و مابقی که ۳۳ میلیارد تومان است، برای خرید واکسن و واکسیناسیون دام در نظر گرفته شده است.

صندوق بیمه محصولات کشاورزی یکی از دستگاه‌های وابسته به وزارت جهاد کشاورزی است که وظیفه پرداخت سهم دولت در پوشش بیمه محصولات کشاورزی را برعهده دارد برای این صندوق که در سال‌های گذشته همواره با مشکل کمبود اعتبار مواجه بوده در ردیف‌های متفرقه اعتبارات دولتی بودجه‌ای معادل ۱۵۰ میلیارد تومان اعلام شده که شامل اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای این صندوق است.

بودجه در نظر گرفته شده برای شرکت شهرک‌های کشاورزی در سال ۹۳ که موظف به مطالعه و طراحی زیر ساخت شهرک های کشاورزی و تامین تسهیلات احداث شهرک ها ۲۰ میلیارد تومان است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *