بزرگترین مشکل کشاورزان از زبان دبیر نظام صنفی کشاورزی گلستان

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – در صورت رخ دادن بلایای طبیعی تمامی محصولات کشاورزان از بین خواهد رفت و هیچ گونه حمایت مالی درستی در این زمینه از کشاورزان نمی شود.

دبیر نظام صنفی کشاورزی استان گلستان گفته متاسفانه عدم وجود امنیت شغلی برای کشاورز و نبود حمایت از محصولات کشاورزی، بزرگترین مشکل کشاورزان است.
محمد سعیدی افزوده در صورت رخ دادن بلایای طبیعی تمامی محصولات کشاورزان از بین خواهد رفت و هیچ گونه حمایت مالی درستی در این زمینه از کشاورزان نمی شود.
وی هزینه پرداختی از سوی بیمه جهت پرداخت خسارت را اندک دانسته و افزوده اگر این موانع و نقایص برطرف نشود در دراز مدت ادامه فعالیت کشاورزی برای این قشر زحمتکش مقدور نخواهد بود.
سعیدی گفته در صورت وقوع بلایای طبیعی، حداقل درآمد و هزینه کرد برای کشاورزان از سوی بیمه باید پرداخت شود تا برای کشت و زراعت بعدی کشاورز انگیزه ایجاد شود.
وی عدم امنیت در تضمین قیمت بازار برای دامداران را از دیگر مشکلات این بخش دانسته و افزوده یارانه از سوی دولت برای تولید کننده در نظر گرفته شده است و این در حالی است که این بخش از پرداخت های مالی به کشتارگاهها فرستاده می شود.

 

دبیر نظام صنفی کشاورزی استان گلستان سنتی عمل کردن کشاورزان به دلیل تعداد زیاد بی سوادان، عدم توجه به کشت مناسب به دلیل نداشتن انگیزه کشاورزان، ضعف مدیریت در کیفیت تامین و توزیع به هنگام بذر و کود را از جمله مشکلات بخش کشاورزی دانسته و یادآور شده امیدواریم با حضور مدیریت جدید در این بخش تحولی مناسب حاصل شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *