رئیس اتحادیه باغداران: چهارشنبه هفته جاری قیمت میوه شب عید مشخص می شود

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – رئیس اتحادیه باغداران از برگزاری جلسات هماهنگی تنظیم بازار میوه شب عید و کمیته میوه خبر داد و گفت: هنوز جلسه نهایی برای قیمت گذاری و نحوه اجرای طرح برگزار نشده و قرار است چهارشنبه هفته جاری این کار نهایی شود.

مجتبی شادلو در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در مورد خرید مرکبات از کشاورزان با توجه به دستور وزیر صنعت در این زمینه، اظهار داشت: جلسات هماهنگی تنظیم بازار برگزار شده و کمیته تخصصی میوه نیز تشکیل شده است، ولی جلسه نهایی برای تعیین قیمت و روش اجرای طرح هنوز برگزار نشده است.

وی با بیان اینکه قرار است چهارشنبه هفته جاری در صورتی که مشکلی رخ ندهد، جلسه نهایی برای تعیین قیمت برگزار شود، ادامه داد: وضعیت تولید محصولات باغی بسیار مناسب است و قیمت‌ها نیز کاهش پیدا کرده و بازار از ثبات خوبی برخوردار است ، بر همین اساس هیچ نگرانی از توزیع و عرضه میوه شب عید وجود ندارد.

وی در مورد قیمت پیشنهادی که اتحادیه برای خرید از کشاورزان دارد، گفت: قیمت میوه مناطق مختلف، با توجه به بسته بندی و سایر مسائل متفاوت است و عوامل متعددی در قیمت تأثیر دارد بنابراین باید نهایی شود تا بتوانیم نرخ آن را اعلام کنیم.

رئیس اتحادیه باغداران با بیان اینکه همه اتحادیه‌ها، متولیان بازار در وزارت  صنعت، اتحادیه‌های توزیع کننده و سازمان میادین از جمله اعضای کمیته میوه هستند، خاطر نشان کرد: قیمت‌ها در سطح عمده فروشی بسیار مناسب بوده ولی مشکل اصلی با خرده فروشی‌ها است. در حال حاضر قیمت‌ها به نفع مصرف کننده است و ما معتقدیم نباید قیمت‌ها به نحوی باشد که به تولید لطمه وارد شود.

شادلو در پاسخ به این سؤال که سال گذشته قیمت مرکبات به نحوی بوده که کشاورزان متضرر شدند، برای امسال چه برنامه ای دارید، تصریح کرد: همان طور که گفتم باید قیمت‌ها عادلانه باشد و وقتی تولید متناسب باشد، بازار تنظیم می‌شود. با توجه به اینکه از سال گذشته واردات میوه ممنوع شد، همه متوجه شدند که تولیدات داخل به نحوی است که می تواند جوابگوی بازار باشد و بازار بهتر از گذشته اداره شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *