وجود خاویار مصنوعی در بازار بررسی می‌شود

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: خاویار مصنوعی موجود در بازار را مورد بررسی قرار داده و در صورت احتمال بروز خطرات سلامتی انسان، از سطح بازار جمع‎آوری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، علی‎اصغر طهماسبی صبح امروز در جمع اعضای کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهار داشت: حضور رسانه‎های جمعی و پوشش خبری مناسب این دست از جلسات، قطعا باعث پیچیدگی فعالیت‎های متخلفان و قاچاقچیان خواهد شد و این پیچیدگی برای آنها هزینه‌بر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: همین که عده‎ای متخلف و زیاده‎خواه بدانند که با برنامه‎ریزی در جلسات ستاد و تصمیم‎گیری کمیته‎های عضو کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، حاشیه امنیت برایشان فراهم نخواهد بود و هرگاه ممکن است خود را در برابر قانون تسلیم ببینند، یک گام مؤثر و رو به جلو در جهت مبارزه با این پدیده آفت‎زا در حوزه اقتصاد خواهیم برداشت.

جانشین ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان با تأکید بر اهمیت برگزاری این جلسات خاطرنشان کرد: هیچ گاه نگران عدم خروجی این دست از جلسات نباشید زیرا جلساتی در این سطح قطعا دارای خروجی مثبت خواهد بود و پشت افراد متخلف را خواهد لرزاند.

وی با بیان اینکه پیشگیری همواره مقدم‎تر از درمان است، اذعان داشت: هیچ گاه ما از دستگیری افراد خوشحال نخواهیم شد و زمانی فعالیت ما در این حوزه اثربخش خواهد بود که در کنار هم با هم‎افزایی، همگرایی و تعامل سازنده بتوانیم از بروز یک اتفاق ناگوار و تخلفی که هزینه سنگینی را برای یک فرد، خانواده‎اش و حتی جامعه خواهد داشت، پیشگیری و جلوگیری کنیم.

طهماسبی هماهنگ‎سازی دستگاه‎ها را از مهمترین دلایل تشکیل جلسات ستاد عنوان کرد و افزود: باید در این جلسات برنامه‎ریزی پیشین صورت گیرد تا از موازی کاری و فعالیت تکراری دستگاه‎ها جلوگیری شود.

وی در ادامه بر پیگیری هر چه بیشتر کمیته‎های عضو ستاد در جهت مبارزه با قاچاق کالا، به خصوص در بحث دارو و مواد غذایی که با سلامت افراد جامعه سروکار دارد تأکید کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان در پایان خاطرنشان کرد: باید ضمن مبارزه همه جانبه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز حمایت از مردم را در دستور کار اول خود قرار دهیم، زیرا هیچ نیایش و ثوابی بالاتر از خدمت به مردم نیست.

در این جلسه همچنین مصوب شد اداره کل شیلات استان با هماهنگی معاونت غذا و داروی استان، خاویار مصنوعی موجود در بازار را مورد بررسی قرار داده و در صورت احتمال بروز خطرات سلامتی انسان، از سطح بازار جمع‎آوری کند و تعزیرات حکومتی برخوردهای لازم را در این خصوص به عمل آورد.

به گفته مدیرکل شیلات استان، قیمت ۱۰۰ گرم خاویار دریایی بسته به کیفیت آن چیزی در حدود ۱۵۰ تا ۴۲۰ هزار تومان است که در بازار مشاهده شده خاویارهای بسته‎‎بندی با قیمتی به مراتب پایین‎تر و زیر ۲۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

علی اکبر پاسندی همچنین اظهار داشت: در بررسی‎های به عمل آمده مشخص شد که این نوع خاویار به هیچ عنوان یک محصول دریایی نیست و به صورت مصنوعی و از مواد ژلاتینی تهیه می‎شود که امیدواریم هم‎استانی‎های عزیز در خرید این محصول نهایت دقت را داشته باشند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *