۱۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به کشاورزی چهارمحال و بختیاری رسید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – در سال جاری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، ۱۰۰ میلیارد تومان به بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری تخصیص یافته که تاکنون ۴۰ میلیارد تومان آن جذب شده است و برای دوهزار نفر شغل ایجاد می‌کند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرگزاری کشاورزی ایران با اعلام این خبر گفت: سال گذشته ۳۲۰ هزار تن محصولات دامی در استان تولید شد، این در حالی است که این میزان امسال به ۳۵۰ هزار تن افزایش می‌یابد.

برزو هیبتیان با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری ۲٫۵ درصد شیر و ۳٫۵ درصد گوشت قرمز کشور را تولید می‌کند، افزود: این استان امسال ۲۷۰ هزار تن شیر، ۲۵ هزار تن گوشت مرغ و ۳۰ هزار تن گوشت قرمز تولید می‌کند که نسبت به سال گذشته هفت درصد رشد دارد.

وی با تأکید بر اینکه در ۹ ماهه نخست سال ۲۸۰ هزار تن محصولات دامی تولید کرده است، خاطرنشان کرد: دلالان بره‌های ۱۲ تا ۱۳ کیلوگرمی، با قیمت پایین از دامدار خریداری کرده و هر رأس آن را تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان از طریق لنج به کشورهای حاشیه خلیج فارس قاچاق می‌کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری به تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به کشاورزی چهارمحال و بختیاری استان اشاره کرد و ادامه داد: تاکنون ۴۰ میلیارد تومان از این ۱۰۰ میلیارد تومان جذب شده است و با جذب این ۱۰۰ میلیارد تومان، برای دوهزار نفر شغل ایجاد می‌شود.

هیبتیان با بیان اینکه اولویت تسهیلات به طرح‌های نیمه‌فعال و غیرفعال است، تصریح کرد: متقاضیانی که بدهی معوقه بانکی نداشته باشند و طرح آنها مجوز قانونی داشته باشد، تسهیلات با نرخ سود ۱۳ درصد و بازپرداخت هفت ساله به آنها داده می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *