وزیر جهاد کشاورزی: کشت‌ فرا سرزمینی فرصتی برای کشاورزی کشور است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – وزیر جهاد کشاورزی کشت‌ فرا سرزمینی را فرصتی برای کشاورزی کشور دانست و بر بهره‌گیری سریع از این فرصت تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در نشست شورای معاونان، روسای سازمان‌ها و موسسه‌های تابعه مدیران ستادی که عصر روز شنبه در محل وزارت جهادکشاورزی برگزار شد، گفت: کارنامه عملکرد خود را می‌توانید در وضع کشاورزان عزیز کشور و سفره مردم بیابید.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: مردم به طور عام و کشاورزان به طور ویژه از وزارت جهاد کشاورزی دولت تدبیر و امید انتظار دارند، اقدام‌های مدبرانه و امید بخش را در دستور کار قرار دهند.

حجتی خطاب به مدیران اعلام کرد: برای تحول در کشاورزی با همین سطح از امکانات می‌توان انگیزه، باور و ارزش را در نیروی عظیم وزارت جهاد کشاورزی به طوری منسجم و یکپارچه شکل داد و نهادینه کرد.

وزیر جهادکشاورزی در عین حال بر ضرورت برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی با نخبگان جامعه کشاورزی، خبرگان کشاورزی، افراد صاحب ایده ، طرح و علاقه‌مند برای تحول‌آفرینی کشاورزی، برقراری ارتباط و تعامل مناسب با دانشگاه‌ها به عنوان مراکز تولید علم از یکسو و نیز کشاورزان به عنوان نیازمندان و مصرف‌کنندگان محصولات علمی دانشگاه به منظور ایجاد پویایی و نشاط تاکید کرد.

وی ادامه داد: مدیران دولت تدبیر و امید موظفند برای تحول در حوزه کشاورزی، تدبیر کنند و برقراری ارتباط با دانشگاه‌ها زمینه‌ساز اتخاذ تدابیر مناسب خواهد بود.

*تاکید وزیر بر افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی

وزیر جهادکشاورزی در این نشست از مسئولان و مدیران خود خواست در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های بخش کشاورزی تلاش و جدیت لازم را داشته باشند.

وی افزایش بهره‌وری در فعالیت‌های مختلف را از جمله برنامه‌های اصلی وزارت جهاد کشاورزی دانست و اظهار داشت: همه دست‌اندرکاران برای تحقق این امر باید تلاش کنند و افزایش بهره‌وری ابتدا باید در اعتقاد، ایمان و انگیزه نیروی  انسانی برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها شکل بگیرد، چرا که بهره‌وری با عزم و اراده انسان شروع می‌شود و در اجرای این عزم و اراده، بهره‌گیری از امکانات قابلیت‌ها و مهارت‌ها نیز امری ضروری است.

پشتیبانی از طرح‌ها و برنامه‌های کشاورزی از وظایف روابط عمومی است

حجتی گفت: پشتیبانی حداکثری از طرح‌ها و برنامه‌های وزارت متبوع از وظایف اصلی روابط عمومی است و مدیران نیز باید اولویت‌های کاری برنامه‌ها واهداف خود را به روابط عمومی ارائه دهند تا هم در درون وزارت جهادکشاورزی زمینه همراهی، همکاری و پشتیبانی از آنها فراهم و هم در محیط بیرون از وزارت همسویی در اهداف و برنامه‌ها ایجاد شود.

وی گفت: روابط عمومی باید پیشبرد اهداف و برنامه‌های وزارت را با ایجاد توافق عمومی و نیز همگرایی و هم افزایی در عوامل و  نیروها فراهم و تحرک در نیروی انسانی را به منظور توسعه کشاورزی ایجاد کند و این حرکت رو به جلو را به طور مرتب مورد ارزیابی قرار دهد.

حجتی افزود: اثربخشی حرکت رو به جلو در زندگی کشاورزان و مردم، ملاک ارزیابی است.

وی در این نشست، کشت‌ فراسرزمینی را فرصتی برای کشاورزی کشور دانست و بر بهره‌گیری سریع از این فرصت تاکید کرد.

وزیر جهادکشاورزی همچنین از پیگیری، تلاش و جدیت مدیران، کارشناسان و کارکنان وزارت جهاد کشاورزی تشکر و قدردانی کرد.

در این نشست مدیران نیز گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات حوزه عملی را ارائه دادند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.