راه‌اندازی شبکه کشاورز، یک بار دیگر به ضرغامی یادآوری می‌شود

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – هفته آینده رئیس سازمان صداوسیما میهمان فراکسیون ایثارگران مجلس خواهد بود و در حاشیه آن، اعضای کمیسیون کشاورزی درباره عدم اجرای قانون افزایش بهره‌وری و شبکه کشاورز با وی سخن خواهند گفت.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: هفته آینده، مهندس ضرغامی رئیس سازمان صداوسیما میهمان فراکسیون ایثارگران مجلس خواهد بود و با نمایندگان ایثارگر فعال در مجلس دیدار و گفتگو خواهد کرد.

بهرام بیرانوند افزود: در حاشیه این دیدار، اعضای کمیسیون کشاورزی درباره عدم اجرای قانون افزایش بهره‌وری به‌ویژه عدم راه‌اندازی شبکه کشاورز با وی گفتگو خواهند کرد.

 

۲۳ میلیون نفر مخاطب شبکه کشاورز هستند

وی خاطرنشان کرد: اکنون جامعه آماده تنوع‌بخشی صداوسیما به شبکه‌های فعال دیجیتالی خود است و انتظار می‌رود با داشتن مخاطبان یک‌سوم جمعیت فعال کشور، هرچه سریع‌تر این شبکه راه‌اندازی شود.

بیرانوند ادامه داد: ۲۳ میلیون نفر بهره‌بردار بخش کشاورزی عملاً مخاطب شبکه کشاورز هستند و این شبکه با استقبال زیادی روبه‌رو خواهد شد. از سوی دیگر کشاورزان از جامعه عشایر کشور تریبون‌های متعددی ندارند تا مشکلات خود و حتای فعالیت‌های خود را به اطلاع مسئولان رسانند؛ لذا لزوم راه‌اندازی شبکه کشاورز به‌صورت بصری لازم و ضروری است.

وی تصریح کرد: هرچند تعدد شبکه‌های رادیویی می‌تواند در ثاربخشی فعالیت‌های کشاورزان مؤثر باشد، اما نمی‌توان منکر وجود شبکه مستقل کشاورزی در سیما شد.

 

اجرای الگوی کشت با راه‌اندازی شبکه کشاورز

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بخش بزرگی از جامعه کشاورزان در میانگین سنی بالای ۵۰ سال به‌سر می‌برند که به معنای بالا رفتن سن جامعه کشاورزی است؛ لذا لازم است برای انتقال فناوری‌های جدید و حتی اجرای الگوی کشت از یک رسانه مقتدر نظیر یک شبکه بهره برد.

بیرانوند تأکید کرد: با تشکیل یک شبکه کشاورز به‌راحتی می‌توان اقلیم‌های متنوع را شناسایی و با تدوین برنامه جامع در ستاد مرکزی وزارت جهاد کشاورزی آن را از طریق شبکه کشاورز به کشاورزان ابلاغ کرد.

 

اطلاعات هواشناسی متناسب با فعالیت‌های کشاورزی ارائه می‌شود

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در صورت راه‌اندازی شبکه کشاورز، ارائه اطلاعات هواشناسی که رابطه مستقیمی با فعالیت‌های کشاورزی دارد، به‌صورت جهت‌دار ارائه می‌شود.

وی همچنین گفت: کشاورزان برای عملیات کاشت، داشت و برداشت خود نیازمند دانستن اطلاعات دقیق وضعیت جوی هستند و چه بسا ارائه این اطلاعات بتواند از بسیاری از خسارت‌های طبیعی جلوگیری کند.

بیرانوند در ادامه افزود: هرساله در زمان خزانه‌ریزی برنج، خسارت قابل توجهی به کشاورزان وارد می‌شود، این در حالی است که با تغییر زمان محدود خزانه‌گیری، می‌توان این خسارت را به حداقل رساند.

وی اظهار امیدواری کرد؛ پیش از آنکه مجلس ناگزیر به استفاده از ابزارهای نظارتی خود شود، سازمان صداوسیما برای راه‌اندازی شبکه کشاورز پیش‌قدم شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *