اختصاص ۶۳۰ میلیارد ریال برای توسعه کشاورزی یزد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – معاون برنامه ریزی استاندار یزد از تخصیص افزون بر ۶۳۰ میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه بخش کشاورزی استان خبر داد .

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری یزد ، ˈ محمد رضا بابایی ˈ در نشست کارگروه اقتصادی تولیدی شورای برنامه ریزی استان گفت: اقدامات خوبی در سال گذشته در زمینه جذب اعتبارات طرح توسعه کشاورزی استان صورت گرفته که جای تقدیر دارد.

وی بر اطلاع رسانی از تولیدات جدید بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: ما هر وضعیت جدیدی را که در بخش کشاورزی ایجاد می کنیم باید اطلاع رسانی کنیم تا بازار خرید آن نیز ایجاد گردد.

این مسئول ادامه داد:یکی از دغدغه های مهم استان یزد کمبود سردخانه بود که اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

بابایی به راه اندازی میز کشاورزی در اتاق بازرگانی استان اشاره کرد و ارتباط و تعامل بخش کشاورزی و بازرگانی را اقدامی موثر در افزایش بهره وری این بخش ها برشمرد.

وی بر استفاده بهینه از منابع آبی در بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: ۱۷ سال کمبود بارندگی در استان یزد تاثیر بسزایی بر تولیدهای کشاورزی و دامی داشته است که امیدواریم با احساس مسئولیت که مدیران دارند، مشکلات در این بخش کمتر شود.

معاون عمرانی استاندار یزد بر راه اندازی اتاق فکر، برگزاری همایش برای مدیریت منابع آب و آموزش کشاورزان و مصرف کنندگان آب در بخش کشاورزی و دامی تاکید کرد.

استفاده از نیروهای انسانی بومی در بخش کشاورزی و گلخانه ای و پرهیز از بکارگیری اتباع بیگانه، ایجاد قرنطینه نهال برای جلوگیری از ورود نهال های آفت دار و ارائه گزارش از هزینه کرد تسهیلات توسعه کشاورزی استان از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.