مدیر جهاد کشاورزی جیرفت: بارندگی‌ به کشاورزی جیرفت خسارتی وارد نکرده است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت گفت: بارندگی‌های اخیر به محصولات کشاورزی جیرفت خسارت قابل توجهی وارد نکرده است.

محمدعلی سیفی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: اگرچه نزول باران و برف سبب خوشحالی کشاورزان منطقه شد،اما با این وجود خسارت‌هایی به برخی محصولات کشاورزی استان به ویژه شهرستان جیرفت وارد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت با اشاره به اینکه در پی بارندگی‎های اخیر خسارت قابل توجهی در بخش کشاورزی وجود نداشته است، افزود: سیل‎بند‎ها در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری نیازمند مرمت هستند.

وی تصریح کرد: سوخت اکثر واحدهای تولیدی به ویژه گلخانه‎ها تأمین شده است تا از سرمازدگی محافظت شوند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت میزان خسارت سرمازدگی چند هفته قبل را بسیار زیاد خواند و گفت: این حوادث همیشه وجود دارد، ولی بسیاری از محصولات هنوز زیر پوشش بیمه قرار نگرفته، به همین سبب به کشاورزان در این مواقع خسارت‎های قابل توجهی وارد می‎شود که نیاز به چاره‎اندیشی دارد.

سیفی با بیان اینکه امید می‌رود با اعتبارات تخصیصی بخشی از این خسارت‎ها جبران شود،خاطرنشان  کرد: از طریق ارسال پیامک و اطلاع رسانی در رسانه‎ها بحث سرمازدگی به کشاورزان اطلاع داده‎ شد، اما باید از طریق صدا و سیما نیز در مورد این مسئله آگاه‌سازی شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *