دبیر انجمن صنایع لبنی: ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار شیر به دامداران اختصاص یافت

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

کشاورز جوان – دبیر انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار تثبیت قیمت شیر اختصاص یافت، گفت: قرار است به ازای هر کیلوگرم شیر خام تحویلی به کارخانه ۱۹۰ تومان به حسابشان واریز شود.

رضا باکری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر اظهار داشت: ۳۰۰ میلیارد تومان اعتباری که هیئت دولت برای تثبیت قیمت شیر و فرآورده‌های لبنی در نظر گرفته است و برای یک کیلوگرم شیر خام تحویلی دامداران ۱۹۰تومان به حسابشان واریز می‌شود.

دبیر انجمن صنایع لبنی افزود: بخشنامه اصلی هیئت وزیران و معاون اول رئیس جمهور این بود که ۳۰۰ میلیارد تومان به کارخانه‌ها داده شود، اما انجمن صنایع لبنی پیشنهاد کرد، این اعتبار به دامداران تحویل دهنده شیر خام اختصاص یابد.

وی گفت: به تازگی وزارت صنعت فهرست دامداران را از انجمن صنایع لبنی خواسته است و قرار است به ازای هر یک کیلوگرم شیر تحویلی ۱۹۰ تومان به حساب دامداران واریز شود.

باکری در پاسخ به اینکه آیا ۳۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است، گفت: شنیده‌ام که تخصیص یافته است و اینکه فهرست دامداران را می‌خواهند یعنی اعتبار تخصیص یافته است.

باکری گفت: با این حساب شیر خام دامداران کیلویی ۱۳۰۰ تومان می‌شود اما بر اساس یارانه‌ای که دولت داده است قیمت لبنیات افزایش نمی‌یابد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *